Orlando Magic rozbici w Detroit

To była bardzo długa noc z NBA. Aż siedem spotkań preseason zaplanowała nam najlepsza koszykarska liga świata na wtorkowy wieczór. Jednym z nich było starcie Detroit Pistons z Orlando Magic.

Cezary Szwarc

Drużyny spotkały się w Palace of Auburn Hills, czyli sławnej hali Tłoków. Minimalnymi faworytami spotkania mieli być bardziej zgrani gospodarze, jednak nikt nie spodziewał się tego, co przyszło nam zobaczyć.

Składana praktycznie od nowa drużyna Magic, stawiała twarde warunki miejscowym i pierwsza kwarta zakończyła się jedynie 3-punktowym prowadzeniem Pistons - 27:24. Nieźle radzili sobie też pojedynczy gracze Magic, na czele z Gustavo Ayonem. Meksykanin w 11 minut gry miał już na swoim koncie 9 punktów i 6 zbiórek, co zwiastowała bardzo udane zawody.

W drugiej odsłonie Magic zaliczyli jednak ogromny regres. Drużyna nie potrafiła wykreować sobie odpowiednich pozycji do rzutu, natomiast rywale notowali praktycznie każde kolejne punkty po efektownych, zespołowych akcjach. Ten fragment gry był przełomowy dla całego spotkania, bowiem Tłoki wygrały dwunastkę 35:14 i wypracowanego prowadzenia nie oddały już do końca meczu.

Nie pomógł Ayon, który w końcowym rezultacie miał na koncie 19 oczek, 10 zbiórek i 3 asysty, ani DeQuan Jones ze swoimi 22 punktami. Drużyna gospodarzy, prowadzona przez Rodney'a Stuckey'a (19 punktów, 5 asysty) spokojnie dowiozła zwycięstwo do ostatniej syreny, a trener Lawrence Frank pozwolił wyjść na parkiet aż piętnastu graczom.

Następne starcie Pistons już jutro z Miami Heat. Magic zagrają z kolei w piątek, a ich rywalem będą Indiana Pacers.

Detroit Pistons - Orlando Magic 112:88 (27:24,35:14,26:23,24:25)
Pistons: Stuckey 19, Monroe 15, Knight 9
Magic: Jones 22, Ayon 19, Harper 11

Indiana Pacers - Atlanta Hawks 102:98 (22:23,27:24,32:26,21:25)
Pacers: George 20, Hibbert 16, West 11
Hawks: Williams 18, Tolliver 14, Korver 13

Boston Celtics - Brooklyn Nets 96:97 (21:25,28:22,34:27,13:23)
Celtics: Pierce 29, Green 14, Lee 13