Prudnik i Jaworzno nadal nie pokonane - podsumowanie kolejki II ligi koszykarzy

W weekend koszykarze II ligi rozegrali kolejną serię spotkań. W najciekawszym pojedynku w Bielsku Podlaskim miejscowy Tur został zdemolowany przez gości z Jaworzna.

W grupie A w wygranym meczu Stawińskiego Basketu Piła w Gdyni z GTK 92:80 double-double zanotowało na swoim koncie dwóch przyjezdnych graczy: Karol Michałek (16 punktów, 12 zbiórek) i Wojciech Rogacewicz (10 punktów, 11 zbiórek). W spotkaniu Trefla II Sopot z Basketem Junior Suchy Las wystąpił znany z parkietów TBL, Mateusz Jarmakowicz, który w 23 minuty rzucił 15 punktów, dodając do nich 11 zbiórek. Ważne zwycięstwo odniósł Korsarz Gdańsk w pojedynku z Księżakiem Łowicz. Bohaterami miejscowych byli Jakub Załucki (31 punktów) i Mateusz Nitsche (20 punktów, 9 zbiórek). Niespodziewaną porażkę u siebie zanotowała będąca ostatnio w dołku młodzież z Władysławowa w starciu MKS-em Skierniewice. Nie zwalniają tempa gracze Wilków Morskie Szczecin tym razem przywożąc dwa oczka z Inowrocławia. Podwójną zdobycz zanotował wśród zwycięzców 21-letni Radosław Bojko (21 punktów, 11 zbiórek, 5 asyst).

W grupie B Pogoń Prudnik dzięki fantastycznej drugiej połowie w rywalizacji z WKK Wrocław odnosi już siódme zwycięstwo w sezonie. Liderami gospodarzy byli: Marcin Łakis (18 punktów, 9 zbiórek), Tomasz Łakis (14 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst), Jarosław Pawłowski (24 punktów, 8 zbiórek) i Szymon Kucia (17 punktów).

W grupie C w derbach Mazowsza wysokie zwycięstwo na własnym parkiecie odnieśli koszykarze KS PWiK Piaseczno pokonując Legię Warszawę 100:77. Bardzo dobre zawody wśród miejscowych rozegrał grający z ławki Andrzej Paszkiewicz (16 punktów, 8 zbiórek, 6 asyst, eval 30). W meczu kolejki MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno nie dał najmniejszych szans na wyjeździe Turowi Bielsk Podlaski do przerwy prowadząc już 57:29. Pierwszoplanowymi postaciami w ekipie Tomasza Jędrosa była dwójka: Łukasz Bąk (23 punkty, 11 zbiórek) i Tomasz Zych (12 punktów, 6 zbiórek, 9 asyst).

Wyniki:

GRUPA A - VI kolejka:

GTK Gdynia - Stawiński Basket Piła 80:92 (24:31, 22:21, 20:22, 14:18)
Trefl II Sopot - Basket Junior Suchy Las 88:53 (29:8, 28:13, 19:13, 12:19)
Wybrzeże Korsarz Gdańsk - Księżak Łowicz 82:70 (18:24, 14:17, 28:20, 22:9)
SMS PZKosz Władysławowo - MKS Skierniewice 75:82 (18:26, 25:20, 13:17, 19:19)
Noteć Inowrocław - King Wilki Morskie Szczecin 72:98 (17:23, 18:28, 21:17, 16:30)

GRUPA B - VII kolejka:

Pogoń Prudnik - WKK Wrocław 99:76 (19:19, 23:22, 30:19, 27:16)
Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory - Sudety Jelenia Góra 76:92 (20:21 18:29, 16:25, 22:17)
GTK Gliwice - Doral Nysa Kłodzko 86:48 (24:13, 23:13, 20:10, 19:12)
Alba Chorzów - WSTK Wschowa Sława 84:74 (26:16, 23:12, 17:28, 18:18)
GKS Tychy - Mickiewicz-Romus Katowice 82:71 (24:23, 17:16, 20:11, 21:21)
Pauza: AZS AWF Katowice

GRUPA C - VI kolejka:

PWiK Piaseczno - Legia Warszawa 100:77 (24:15, 26:26, 31:21, 19:15)
Wisła Kraków - AZS AGH Alstom Kraków 50:47 (14:15, 12:9, 9:15, 15:8)
BKS Tur Bielsk Podlaski - MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno 74:93 (16:26, 13:31, 21:14, 24:22)
Novum Lublin - Pułaski Warka 66:73 (22:20, 16:15, 13:19, 15:19)
Rosa II Radom - HANDLOPEX AZS Politechnika Rzeszowska 59:86 (20:18, 15:21, 14:29, 10:18)