Anwil pokonał Trefl w hicie TBL!

W niedzielnym hicie TBL Anwil Włocławek pokonał u siebie Trefl Sopot 82:69. Kapitalne zawody rozegrał Arvydas Eitutavicius, który w kluczowej, drugiej kwarcie zdobył 17 punktów!

Jacek Konsek

Dla podopiecznych Milija Bogicević było to czwarte zwycięstwo z rzędu. Wygrana nad Asseco Prokomem Gdynia przed tygodniem oraz niedzielny triumf nad Treflem Sopot pokazują, że włocławianie kryzys z początku sezonu mają już za sobą.

Początek spotkania był wyrównany. Niespodziewanie liderem gospodarzy w pierwszej kwarcie był Michał Sokołowski, który ani razu nie pomylił się z gry i zdobył dziewięć punktów w tej odsłonie. Dłużny nie pozostawał mu jednak Przemysław Zamojski (9 pkt w tym fragmencie), który trzymał wynik dla Trefla.

Anwil po raz pierwszy odskoczył sopocianom na początku drugiej kwarty. Za trzy coraz częściej zaczęli trafiać gospodarze, brylowali w tym elemencie Krzysztof Szubarga oraz Arvydas Eitutavicius, dzięki którym zrobiło się 32:25. Później rozpoczął się prawdziwy koncert Litwina, który trafiał jak najęty zza linii 6,75m. W tej odsłonie zdobył aż 17 punktów, wykorzystując wszystkie pięć prób z dalekiego dystansu. Przewaga Anwilu w tej kwarcie osiągnęła nawet 12 oczek (36:24).

W drugiej połowie świetnie grał Frank Turner, jednak sopocianie nie potrafili zniwelować sporego już deficytu. Po akcji amerykańskiego rozgrywającego Marcin Stefański wykończył akcję 2+1 i goście mieli już tylko sześć oczek strat (49:55). Chwilę potem jednak Marcus Ginyard z Rubenem Boykinem skutecznie zapunktowali i Anwil po raz kolejny osiągnął bezpieczną przewagę.

Goście do końca meczu nie zdołali już zbliżyć się na mniej niż pięć punktów, w czym duża zasługa Ginyarda, który w ostatniej kwarcie wywalczył sześć punktów.

Bohater drugiej kwarty i całego meczu - Eitutavicius, z dorobkiem 20 punktów okazał się najskuteczniejszym graczem meczu. Wśród pokonanych 19 oczek zapisał na swoim koncie Turner, który miał również sześć zbiórek i cztery asysty.

Warto podkreślić słabszy mecz Filipa Dylewicza, który zdobył tylko pięć punktów przy dramatycznej skuteczności - 2/11.

Anwil Włocławek - Trefl Sopot 82:69 (20:16, 28:22, 15:19, 19:12)

Anwil: Eitutavicius 20, Ginyard 16, Szubarga 11, Weeden 10, Sokołowski 9, Boykin 9, Wright 4, Frasunkiewicz 2, Bartosz 1, Seweryn 0.

Trefl: Turner 19, Zamojski 15, Waczyński 11, Looby 8, Spralja 6, Stefański 5, Dylewicz 5, Harrington 0, Dąbrowski 0, Jarmakowicz 0, Michalak 0.