AZS Kalisz wygrywa turniej w Łodzi

Ostatniego dnia towarzyskiego turnieju koszykarzy, rozgrywanego w Łodzi, gospodarz imprezy - ŁKS, pokonał AZS OSRiR Kalisz 75:63, a Zastal Zielona Góra zwyciężył nad najbłabszą drużyną zawodów - Sudetami Jelenia Góra 64:52. Mimo porażki, AZS utrzymał pierwsze miejsce w tabeli i triumfował w całym turnieju.

Piotr Ciesielski

W pierwszym niedzielnym spotkaniu zmierzyły się drużyny Zastalu Zielona Góra i Sudetów Jelenia Góra. Początkowo lekką przewagę miał Zastal, jednak jego zawodnicy nie potrafili "odskoczyć" z wynikiem i na przerwę schodzili z nieznacznym, 8-punktowym prowadzeniem. W trzeciej kwarcie nastąpiło przebudzenie Sudetów, które zniwelowały straty i objęły kilkupunktowe prowadzenie. Końcówka jednak należała zdecydowanie do podopiecznych Tomasza Herkta, którzy 4. odsłonę wygrali 21:6, a całe spotkanie 64:52, zapewniając sobie tym samym 3. miejsce w turnieju.

Pojedynek ŁKS-u z AZS-em Kalisz od pierwszych minut wzbudzał u zawodników duże emocje, czego skutkiem były 2 faule techniczne już w pierwszych 10 minutach. Łodzianie tradycyjnie już rozpoczęli z dużym animuszem, szybko wypracowując sobie przewagę. Bardzo dobrze w tym fragmencie gry spisywał się Tomasz Prostak, a spod kosza punktował Łukasz Bąk. Zawodnicy z Kalisza mieli natomiast momenty przestojów, kiedy to w krókim czasie tracili ok. 10 punktów z rzędu. W drugiej połowie mozolnie próbowali nadrabiać straty, ale wszystko, na co było ich stać, to zbliżenie się do łodzian na 5 punktów, po czym podopieczni Radosława Czerniaka uspokoili grę i kontrolowali wynik aż do końcowej syreny.

Ostatecznie cały turniej wygrali kaliszanie. 3 drużyny miały na swoim koncie po 2 zwycięstwa, więc konieczne było zrobienie małej tabelki z uwzględnieniem wyników spotkań pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Impreza w Łodzi pokazała jednak przede wszystkim, że I liga w nadchodzącym sezonie będzie wyrównana i interesująca. Cały szereg drużyn, w tym te, które obecne były w Łodzi (a 3 spośród nich to beniaminkowie tej klasy rozgrywkowej), prezentują podobny poziom i o zwycięstwach decydować będą szczegóły i dyspozycja dnia.

Sudety Jelenia Góra - Zastal Zielona Góra 52:64 (11:18, 13:14, 22:11, 6:21)

Sudety: Samiec 12, R. Niesobski 11, Jankowiak 8, Matczak 7, Wilusz 6, Skrzypczak 3, Grygiel 3, Minciel 2, Sterenga 0, Ł. Niesobski 0, Klimek 0, Tarasewicz 0

Zastal: Rajewicz 22, Sarzało 14, Wiśniewski 11, Chodkiewicz 7, Taberski 5, Wilczek 3, Szepczyński 2, Wróbel 0, Busz 0, Olszewski 0

ŁKS Petrolinvest Łódź - AZS OSRiR Kalisz 75:63 (22:13, 22:17, 13:20, 18:13)

ŁKS Petrolinvest: Bąk 14, Saran 12, Mordzak 11, Nogalski 9, Prostak 7, Lewandowski 6, Kromer 6, Kukuczka 5, Morawiec 3, Trepka 2

AZS OSRiR: Olejnik 17, Morkowski 12, Dryjański 10, Krajewski 7, J. Kalinowski 7, D. Kalinowski 5, Pozniak 0, Malona 0, Zwolak 0