Kolejna porażka Lakers, Boston skapitulował po dogrywce

Kevin Durant zdobył 36 punktów, a Thunder ograli Los Angeles Lakers 114:108. Boston Celtics przegrał natomiast na trudnym terenie w Filadelfii, pomimo triple-double Rajona Rondo.

Patryk Pankowiak

Świetny mecz mogli podziwiać kibice zgromadzeni w Wells Fargo Center. Miejscowi 76ers podejmowali bowiem Boston Celtics. Całe spotkanie od pierwszej do ostatniej minuty było bardzo zacięte. Przyjezdni mieli swoją szansę na zwycięstwo, ale Rajon Rondo spudłował rzut z półdystansu, który mógł dać wygraną przyjezdnym. To w konsekwencji doprowadziło do dogrywki.

Historia po raz kolejny pokazała, że lubi się powtarzać. Kevin Garnett, przy stanie 95:94 podał piłkę do wspomnianego już wyżej rozgrywającego, ale ten poślizgnął się i ponownie nie trafił do kosza w kluczowym momencie. Tym razem piłka nie dotknęła nawet obręczy.

Rajon Rondo w całym spotkaniu skompletował triple-double na poziomie 16 punktów, 14 asyst i 13 zbiórek, a mimo to piątkowego spotkania nie może zaliczyć do udanych. 27 "oczek" uzbierał natomiast Paul Pierce.

Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Evan Turner, autor 26 punktów, 10 zbiórek i 5 asyst. Skrzydłowy 76ers zdobył również kluczowe punkty, na blisko 4 sekundy przed zakończeniem dogrywki.

-To bardzo ważne zwycięstwo. Nasze spotkania z Bostonem zawsze są niesamowicie emocjonujące i efektowne - mówił po meczu 24-letni Turner.

***
Świetna trzecia kwarta w wykonaniu Chicago Bulls była kluczem do sukcesu w spotkaniu przeciwko Detroit Pistons. "Byki" zdemolowały "Tłoki" pod tablicami, zbierając 41 piłek przy zaledwie 28 rywali. W tym elemencie królował niesamowity Joakim Noah. Center z Chicago zdobył 30 punktów, 6 asyst i aż 23 zbiórek! 24 "oczka" (12/19 z gry) do sukcesu Bulls dorzucił Carlos Boozer.

W szeregach gospodarzy niezły mecz rozegrał Rodney Stuckey, który zapisał na swoim koncie 24 punkty i 7 asyst.

***
Hitem piątkowych spotkań było z pewnością starcie Los Angeles Lakers z miejscowymi Thunder. Gospodarze byli lekkimi faworytami, aczkolwiek wielu liczyło na zwycięstwo "Jeziorowców", którzy nadal poszukują optymalnej formy.

Mecz w Chesapeake Energy Arena ustawiła tak naprawdę druga kwarta. "Grzmoty" wygrały ją 40:26, głównie dzięki niesamowitej postawie swojego dynamicznego rozgrywającego. Russell Westbrook rozegrał wyśmienite spotkanie, zdobywając 33 punkty (12/26 z gry) i rozdając 8 asyst.

Przyjezdni z Hollywood, mimo wszystko walczyli do ostatnich minut. W końcowych fragmentach byli nawet bliscy doprowadzeni do remisu, ale gospodarze, a właściwie Kevin Durant - bardzo dobrze wykonywali rzuty wolne. "Jeziorowcy" ostatecznie polegli 108:114, notując już 11 porażkę w obecnych rozgrywkach, przy "zaledwie" dziewięciu zwycięstwach. Dla drużyny z Oklahomy jest to natomiast 16 wygrana w tym sezonie.

Durant wraz z Westbrookiem poprowadzili swoją drużynę do cennego i prestiżowego zwycięstwa. Sam skrzydłowy zapisał na swoim koncie 36 punktów, 9 zbiórek i 4 asysty, trafiając przy tym 10 na 19 rzutów z gry i 14 na 16 z linii rzutów wolnych. Po stronie zespołu z Los Angeles, 35 "oczek" zdobył Kobe Bryant, a 23 i 18 zbiórek Dwight Howard.

-To była solidna wygrana. Mieliśmy kilka bardzo dobrych momentów w grze, ale w drugiej połowie zdarzały się również przestoje. Po przerwie pozwoliliśmy sobie na trochę odpoczynku w obronie - podsumował spotkanie z Lakers, trener Thunder - Scott Brooks.