NBA: Debiutant załatwił mistrzów!

Niejaki Draymond Green okazał się bohaterem Golden State Warriors, którzy sensacyjnie pokonali na wyjeździe Miami Heat. Mecz dla Utah Jazz trójką równo z końcową syreną wygrał z kolei Mo Williams.

Jacek Konsek

Golden State Warriors nie przestają zaskakiwać w obecnym sezonie. Wojownicy wygrali piąty mecz z rzędu, pokonując na wyjeździe samych mistrzów NBA. Bohaterem ekipy z Kalifornii okazał się debiutant Draymond Green, który wykorzystał kapitalne podanie Jarretta Jacka i z bliskiej odległości trafił zwycięski rzut.

- Trener nie wskazał dokładnie kto ma być autorem tego ostatniego rzutu. Szukaliśmy wolnego zawodnika i na szczęście Jarrett mnie znalazł - cieszył się absolwent uczelni Michigan State, który wywalczył w sumie siedem punktów.

Żar miał jeszcze kilka dziesiątych sekundy na doprowadzenie do dogrywki, lecz rzut LeBrona Jamesa okazał się chybiony. "LBJ" miał 31 punktów i nadal utrzymuje świetną formę - w każdym z 20 meczów tego sezonu notował co najmniej 20 punktów.

Dla Warriors to najlepszy strat w rozgrywkach od sezonu 1991/1992.

***

Tymczasem bohaterem Utah Jazz został Mo Williams, który równo z końcową syreną w czwartej kwarcie trafił za trzy punkty i dał Jazzmanom wygraną nad San Antonio Spurs. Ostrogi przerwały tym samym serię pięciu kolejnych zwycięstw.

Gospodarze na cztery minuty przed końcem meczu przegrywali różnicą ośmiu punktów. W decydujących fragmentach świetnie grał jednak Paul Millsap (24 pkt, 12 zb, 5 as), który najpierw doprowadził do remisu po 96 a w ostatniej akcji zebrał piłkę na atakowanej tablicy i podał ją do Williamsa.

Spurs nie pomogło nawet potężne double w wykonaniu Tima Duncana - 22 punkty i 21 zbiórek, a także sześć bloków! 22 oczka miał również Tony Parker.

***

Aż dwie dogrywki potrzebne były do rozstrzygnięcia meczu w Bostonie, gdzie miejscowi Celtics ostatecznie pokonali Dallas Mavericks 117:115. Kluczową trójkę w drugiej dogrywce trafił Paul Pierce, który z 34 punktami okazał się najlepszym zawodnikiem spotkania.

Celtowie prowadzili różnicą 14 punktów w trzeciej kwarcie, jednak nie potrafili pokonać ekipy z Teksasu w regulamionwym czasie gry. W pierwszej dogrywce Rajon Rondo próbował wygrać mecz, lecz został zablokowany w ostatniej akcji. Rozgrywający C's i tak rozegrał kapitalne zawody, notując 16 punktów, 15 asyst i dziewięć zbiórek.

- Mieliśmy wiele szans i okazji na wygranie tego meczu. Musimy popracować nad tym elementem. Nie możemy sobie również pozwolić na tyle strat - mówił O.J. Mayo, autor 24 punktów.

Dallas w całym meczu popełniło aż 28 strat!