NBA: Lakers blisko kolejnej kompromitacji

LA Lakers w trzeciej kwarcie przegrywali różnicą 18 punktów z Charlotte Bobcats i tylko geniusz Kobe Bryanta uchronił ich przed kompromitująca porażką z zespołem, który nie wygrał od miesiąca.

Jacek Konsek

W połowie trzeciej kwarty Rysie prowadziły w Staples Center 78:60, a na najwyższe prowadzenie wyprowadził ich Ramon Sessions, do niedawna jeszcze gracz Los Angeles Lakers.

W nerwowej końcówce Jeziorowcy nie przegrali tylko dzięki Kobe Bryantowi, który zdobył 30 punktów, w tym cztery ostatnie w meczu. Lakers uniknęli tym samym porażki z drużyną, która poległa 12 raz z rzędu. Sami triumfowali po raz trzeci z kolei, co jest ich najlepszą serią w bieżących rozgrywkach.

Warto zauważyć powrót do kalifornijskiej drużyny Pau Gasola, który nie grał od ośmiu meczów. Hiszpan, krytykowany na początku sezonu, pojawił się jednak w wyjściowym składzie i uzbierał 10 punktów, dziewięć zbiórek oraz pięć asyst.

***

- Zawsze wszystkim powtarzam, że jestem rozgrywającym środkowym - śmiał się po meczu z Boston Celtics Joakim Noah, który zanotował triple-double - 11 punktów, 13 zbiórek i 10 asyst. Byki po świetnym początku czwartej kwarty pokonali Celtów 100:89.

Po 21 punktów dla zwycięzców uzbierali Luol Deng oraz Carlos Boozer, a 18 z ławki dorzucił Nate Robinson. To właśnie trzy trójki filigranowego rzucającego Bulls pozwoliły gospodarzom rozpocząć ostatnią odsłonę od serii 16:5.

Ekipa z Wietrznego Miasta, wciąż bez Derricka Rose'a, z bilansem 14-10 zajmuje 4. miejsce w Konferencji Wschodniej.

***

Takiego meczu w NBA nie było już dawno. Miami Heat przegrali walkę na zbiórkach w stosunku 24:52 (6:18 na atakowanej tablicy!) a mimo to potrafili pokonać Minnesotę Timberwolves 103:92.

Kluczowa okazała się seria 24:9 w drugiej połowie oraz bardzo dobra gra duetu Dwyane Wade - LeBron James, który uzbierał w sumie 46 punktów. "LBJ" osiągnął 20 punktów w 43 kolejnym meczu!

- Nie wiem ile razy widziałem taką sytuację, że drużyna, która przegrywa walkę na tablicach w takim stosunku, potrafi wygrać mecz. Oni są jednak bardzo dobrym zespołem i jest niewiele takich drużyn w lidze - powiedział Erik Spoelstra, trener Miami.

***
Triple-dobule popisał się także Jordan Crawford z Washington Wizards. Gracz Czarodziei zapisał na swoim koncie 27 punktów, 11 zbiórek i 11 asyst. Wynik imponujący, lecz stołeczna ekipa znów poległa i z bilansem 3-19 jest najgorszym zespołem w rozgrywkach. Tym razem lepsza okazała się Atlanta Hawks, która wygrała po dogrywce 100:95.

W Waszyngtonie z utęsknieniem czekają już na powrót Johna Walla, choć nadal nie wiadomo kiedy lider Wizards będzie gotowy do rywalizacji.