Clippers wygrali po raz 15. z rzędu!

Los Angeles Clippers rozbili Boston Celtics 106:77 i odnieśli 15. kolejną wygraną w NBA! Tymczasem wicemistrzowie ligi po dogrywce pokonali Dallas Mavericks, głównie dzięki 40 punktom Kevina Duranta.

Jacek Konsek

Clippers z bilansem 23-6 są najlepszym zespołem w rozgrywkach, a seria 15 kolejnych  zwycięstw jest najlepszą w NBA od czterech lat. Wówczas Boston Celtics nie znaleźli pogromcy w 19 spotkaniach z rzędu.

W czwartkowy wieczór podopieczni Vinny'ego Del Negro od początku yktowali warunki w Staples Center a ich wygrana nigdy nie była zagrożona. Znów szaleli rezerwowi, szczególnie Matt Barnes (21 pkt) oraz Jamal Crawford (17 pkt), którzy okazali się najskuteczniejszymi graczami meczu.

Clippers trafili 12 trójek i mieli aż 31 asyst! Celtowie popełnili 18 strat, podczas gdy gospodarze tylko osiem. Kevin Garnett z 16 oczkami był najlepszym zawodnikiem gości.

***

Więcej pracy mieli wicemistrzowie NBA, którzy dopiero po dogrywce pokonali Dallas Mavericks, odnosząc 22. wygraną w sezonie i 11. kolejną we własnej hali.

40 punktów dla Thunder uzbierał niesamowity Kevin Durant, lecz bohaterem w dogrywce okazał się Russell Westbrook, który zdobył wówczas osiem punktów. Warto również podkreślić 19 punktów, 17 zbiórek i pięć bloków Serge'a Ibaki.

W szeregach gości kapitalnie grał kolega Westbrooka z uczelnianej drużyny Darren Collison. Gracz Mavs zdobył 32 punkty, doprowadzając do dogrywki niesamowitym rzutem równo z końcową syreną. W dodatkowych pięciu minutach nie był jednak skuteczny, podobnie jak wracający po kontuzji Dirk Nowitzki (9 pkt).