Padła ostatnia twierdza w TBL! Stelmet zdobył Ergo Arenę!

Kapitalny mecz w Ergo Arenie! W hicie 16. kolejki TBL Stelmet Zielona Góra po dogrywce pokonał Trefl Sopot 108:106, dla którego jest to pierwsza pierwsza porażka we własnej hali.
Jacek Konsek

Fenomenalne spotkanie na zakończenie 16. kolejki TBL. Starcie wicemistrza Polski i lidera rozgrywek z będącym w wyśmienitej formie Stelmetem Zielona Góra nie zawiódł oczekiwań nawet najbardziej wybrednych kibiców koszykówki. Były emocje, dramaturgia, popisy strzeleckie i efektowne akcje.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Stelmet tego dnia miał w swoich szeregach trzech kapitalnie dysponowanych zawodników. Walter Hodge zdobył 29 punktów i miał sześć asyst, Oliver Stević zgromadził 25 oczek i osiem zbiórek a Dejan Borovnjak zapisał na swoim koncie 24 punkty i 14 zbiórek. Co warto podkreślić, Stelmet całą dogrywkę radził sobie bez Hodge'a, który opuścił plac gry za pięć fauli.

W dogrywce wielką presję na linii rzutów wolnych wytrzymał Mantas Cesnauskis, który trafił wszystkie sześć prób i nie pozwolił Treflowi na odrobienie strat. Gospodarze starali się jak mogli, lecz zabrakło im szczęścia, tak jak w końcówce czwartej kwarty, kiedy to Filip Dylewicz celną trójką doprowadził do dogrywki.

W regulaminowym czasie gry zdecydowanie lepiej spisywali się sopocianie. To oni mieli inicjatywę, grali rozsądniej w ataku i skuteczniej w defensywie. Oprócz Dylewicza (28 pkt) świetnie dysponowani rzutowo byli Frank Turner oraz Adam Waczyński, obaj zdobyli po 24 oczka.

Trefl długo prowadził, lecz nie potrafił odskoczyć zielonogórzanom na znaczną odległość. Goście w drugiej połowie grali praktycznie tylko w trójkę (Hodge, Stevic, Borovnjak) a mimo tego potrafili odrobić deficyt i wyjść na nieznaczne prowadzenie. Od trzeciej kwarty mecz się wyrównał a gra toczyła się punkt za punkt.

W czwartej kwarcie błysnął nowy nabytek Stelmetu - Łukasz Seweryn. Skrzydłowy niechciany w Anwilu Włocławek zdobył osiem oczek w tej odsłonie i okazał się cichym bohaterem meczu.

Warto również odnotować fatalny występ Quintona Hosley'a, który w 16 minut nie zdobył ani jednego punktu (0/3 z gry).

Tym samym Trefl poniósł pierwszą porażkę przed własną publicznością i zrównał się bilansem ze Stelmetem. Oba zespoły maja po 11 zwycięstw i pięć porażek.

Trefl Sopot - Stelmet Zielona Góra 106:108 (20:14, 25:27, 25:27, 23:25, d. 13:15)

Trefl: Filip Dylewicz 28 (14 zb), Frank Turner 24 (7 as), Adam Waczyński 24, Piotr Dąbrowski 11, Michał Michalak 6, Lorinza Harrington 5, Sime Spralja 4, Marcin Stefański 4, Kurt Looby 0.

Stelmet: Walter Hodge 29, Oliver Stevic 25, Dejan Borovnjak 24 (14 zb), Łukasz Seweryn 11, Marcin Sroka 10, Mantas Cesnauskis 9, Kamil Chanas 0, Quinton Hosley 0, Rob Jones 0, Radosław Trubacz 0.

• kry Zgłoś komentarz
      a za KIM kibicowałeś poza dobrą koszykówką??? jak nie gra Stelmet to ja zawsze z a Turowem....czekam na finał Turów Stelemt;pozdrowienia z Winnego Grodu
      • sędzia dred Zgłoś komentarz
        Niedbalski powinien poprosić Żana Tabaka o dodatkowe korepetycje jak się wygrywa dogrywki. Tabak i Caja Laboral swoją dogrywkę wygrali!
        • Wo Falubaz-Zastal Zgłoś komentarz
          Wspominali w wywiadach że Polak będzie ale tylko wartościowy i dopiero jak sytuacja na to pozwoli. Wiec tłumacząc mają ochote na kogoś pewnie perspektywistycznego z klubu który nie
          Czytaj całość
          wejdzie do "8", lub z klubu który finansowo może nie dać rady na koniec sezonu, wiec transer pewnie dopiero przed samym końcem zamknięcia okienka transferowego.
          • TOKI1234 Zgłoś komentarz
            Mi się podobało to że Stelemet był w stanie wygrać dogrywkę bez Hodga a i Hosley niewiele grał. Oznacza to tylko że inni zawodnicy włączają się do gry. Z Borovnjakiem i Stevicem
            Stelemt już blado pod koszem nie wygląda. W Zielonej Górze mówiąc podwórkowym językiem zrobiła się niezła paka :)
            • luksin Zgłoś komentarz
              wygral zespol lepszy choc trzeba uczciwie przyznac ze nieznacznie lepszy:):):)...ale jednak w tym meczu lepszy:)...bardzo dobre widowisko...spotkaly sie dwa najofensywniej grajace zespoly w
              plk:)i bylo to widac na boisku...po raz kolejny wielkie graty dla hodga ktory jest wrecz kosmiczny...stelmet jest naprawde bardzo mocny a borovniak to istny podkoszowy kiler:)...bardzo pozytywnie zaskoczyl mnie stevic ,bo mimo tego ze wiedzialem ze on duzo moze w ataku to jednak na tle solidnych wysokich z sopotu wypadl rewelacyjnie...gratulacje dla stelmetu:)
              • adorato Zgłoś komentarz
                Może w końcu Stelmet zakończy dominację zespołu(-ów) Gdynia Sopot... i rywalizacja w TBL zacznie być ciekawsza! STELMET GO!
                • Cuachic Zgłoś komentarz
                  Gratuluję Zastalowi wygranej. Byłem na meczu. Emocje niesamowite szkoda tylko ,ze to nie my wygraliśmy , ale taki jest sport :)Co do statystyk to przegraliśmy zbiórki i w skuteczności z
                  osobistych reszta była na plus dla Trefla. Część z Was jedzie teraz nieźle po naszym rozgrywającym , ze jest pewny siebie i troszkę kozaczy w wywiadach. Panie i Panowie a czy część z Was nie robi teraz tego samego ? Ktoś kto nie interesuje się koszem wchodząc na to forum pomyśli że Zastal ma już koronę mistrzów i co najmniej top 16 Euroligi .Co byście pisali gdyby jedna akcja poszła w druga stronę i wynik byłby odwrotny ? Mecz był niesamowity i doceniam Zwycięstwo Zastalu na wyjeździe , Waszą radość w pełni rozumiem , ale wpisy typu , Turner może byty czyścić itp. są troszkę nie na miejscu. U nas najsłabszy był nie któryś z zawodników tylko Klub Kibica , który chyba swoimi przyśpiewkami spod budki z piwem chyba tylko sam siebie nakręca. Po dopingu starego Prokomu Trefla został cień. Pozdrawiam wszystkich kibiców i gratuluje wygranej
                  • FALUBAZ ZIELONA GÓRA Zgłoś komentarz
                    Ja mam szczęście ponieważ jak składam życzenia dla Zastalu to wygrywają i tak dalej z samych zwycięstw w pucharach pozdrawiam wszystkich koszykarzy nie mogłem być w Słupsku ponieważ
                    zbierałem z moją ukochaną Iwonką na Orkiestrę Świątecznej Pomocy i pozdrawiam wszystkich żużlowców Stelmetu Zielona Góra, pozdrawiam Owsiaka i mojego najlepszego koszykarza Woltera Hodge.
                      Panie Niedbalski - wyłącz marzenie a uruchom myślenie!!! Ile jeszcze spotkań musisz przegrać żeby zrozumieć, że Turner to tylko streetballowiec a inteligencja koszykarza zatrzymała się
                      u niego w przedszkolu? A od tego momentu już tylko urósł :)
                      • popee213 Zgłoś komentarz
                        Jak dla mnie mecz bardzo dobry na styku ale ciągle brakuje rotacji tj. Polacy mogą pograć tylko na pozycjach 1,2,3 a to z kolei prowadzi do obcinania minut jones'owi i hosley'owi.
                        Rozwiązanie to polak do rotacji z 4 i 5. No ale to chyba już chyba nie w tym sezonie a w przyszłym wiele się zmieni.
                        • Shine Zgłoś komentarz
                          jak miło czytać takie wiadomości, oby było ich więcej
                            Mecz super ! Gratulacje! Nareszcie Seweryn na parkiecie....cos Kamil....cień...gdzie Jego gra z poprzedniego sezonu???