Euroliga: Wisła Can Pack bez szans w Moskwie

Wisła Can Pack Kraków nie podołała ciężkiemu zadaniu i nie zdołała na rosyjskiej ziemi ograć rywalek, ekipy Spartaka Moskwa Region Vidnoje.

Krzysztof Kaczmarczyk

Jest to piąta porażka mistrzyń Polski w Eurolidze koszykarek w bieżących rozgrywkach.

Wyjazdowe starcie ze Spartakiem od pierwszych minut nie układało się po myśli mistrzyń Polski, które już po pierwszej kwarcie traciły do rywalek 11 punktów, przegrywając ostatecznie całe spotkanie 89:63.

Najskuteczniejszą zawodniczką Wisły Can Pack okazała się Tina Charles - autorka 22 "oczek". Po stronie rywalek aż pięć zawodniczek zapisało dwucyfrowe zdobycze punktowe i właśnie ten fakt "zrobił różnicę".

Zespół spod znaku Białej Gwiazdy wystąpił bez kontuzjowanej Alana Beard.

Dodatkowo na ławce trenerskiej zabrakło Jordi Aragonesa, który miał problemy na lotnisku i został deportowany do Hiszpanii, skąd w środę wieczorem przyleci do Krakowa.

W pierwszej rundzie Wisła pokonała Spartak 76:64.

Kolejne spotkanie w Eurolidze Wisła Can Pack rozegra 30 stycznia, kiedy to w Krakowie zamelduje się Rivas Ecopolis Madryt.

Wynik:

Spartak Moskwa Region Vidnoje - Wisła Can Pack Kraków 89:63 (25:14, 20:18, 22:18, 22:13)

Spartak: Nika Baric 15, Candice Dupree 14, Sonja Petrovic 12, Marina Kuzina 11, Seimone Augustus 10, Isabelle Yaucoubou-Dehoui 6, Natalia Vieru 6, Evgeniia Beliakova 5, Elisa Aguilar 3, Ekaterina Ruzanova 0, Elena Kharchenko 0.

Wisła Can Pack: Tina Charles 22, Anke DeMondt 11, Cristina Ouvina 9, Paulina Pawlak 8, Justyna Żurowska 6, Dora Horti 5, Katarzyna Krężel 2, Daria Mieloszyńska 0.