MP U-20 kobiet: INEA AZS Poznań zmiażdżyła rywalki w finale!

Zespół INEA AZS Poznań zdobył w Gdyni złoty medal Mistrzostw Polski U-20. Zespół z Wielkopolski nie dał w finale żadnych szans KS JAS FBG Sosnowiec.

Łukasz Czechowski

Poznanianki były faworytkami turnieju finałowego i ze swej roli wywiązały się w stu procentach. Fazę grupową przeszły jak burza wygrywając wszystkie mecze różnicą średnio 30 punktów. W półfinale pewnie pokonały VBW GT Gdynia 91:48.

Finał również okazał się formalnością - poznanianki pokonały rywalki różnicą aż 32 punktów mając najlepszą zawodniczkę w osobie Magdaleny Koperwas, która na swoim koncie zanotowała 18 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty.

Drużyna INEA AZS Poznań prowadzona jest przez Ryszarda Barańskiego.

KS JAS FBG Sosnowiec - INEA AZS Poznań 47: 79 (6:19, 13:29, 9:20, 19:11)

KS JAS FBG Sosnowiec: Kaczor 15, Cwil 11, Deko 10, Kosałka 3, Jaworska 3, Rutkowska 2, Krawczewska 2, Wolny 1, Sikora 0, Najduch 0.

INEA AZS Poznań: Koperwas 18, Telenga 13, Marciniak 12, Adamowicz 9, Woźniak 8, Skoczylas 6,  Glinicka 4,  Janikowska 3, Dźwilewska 2, Wiśniewska 2, Ratajczak 2, Saukens 0.