Wicemistrz lepszy od mistrza w hicie TBL!

W hicie 22. kolejki Tauron Basket Ligi wicemistrz pokonał mistrza 78:65. Dzięki wygranej Trefl Sopot awansował na 2. miejsce w rozgrywkach.

W najważniejszym pojedynku przedostatniej kolejki sezonu zasadniczego Trefl Sopot pokonał Asseco Prokom Gdynia 78:65 i wskoczył na drugie miejsce w rozgrywkach. Mistrzowie Polsko fatalnie zagrali szczególnie w pierwszej połowie, w której zdobyli ledwo 27 punktów.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Mecz nie był wielkim widowiskiem a obie drużyny miały od początkowo wielkie trudności ze zdobywaniem punktów. W premierowej kwarcie zarówno Trefl jak i Asseco trafiły ledwo co trzeci rzut, co nie pomogło podobać się 7-tysięcznej publice w Ergo Arenie.

Pierwszy zryw gospodarzy nastąpił na początku drugiej odsłony. Od stanu 19:19 sopocianie zdobyli dziesięć punktów z rzędu przy dwóch rywala i odskoczyli na kilka punktów. Dobry fragment notował Frank Turner oraz niespodziewanie Marcin Stefański, znany z dobrej gry w defensywie.

Do przerwy Trefl miał sześć punktów więcej od Asseco, a obie ekipy nadal nie potrafił osiągnąć nawet 40 proc. skuteczności w rzutach z gry.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia odsłona. W niej dwie trójki trafił Sime Spralja a cztery punkty dołożył Michał Michalak, dzięki czemu Trefl prowadził już 54:40.

W szeregach gości wynik ratować próbował jeszcze Adam Hrycaniuk, który wraz z Łukaszem Koszarkiem i Przemysławem Zamojskim byli najlepszymi graczami mistrza Polski. Na niewiele się to jednak zdało, ponieważ Trefl nie oddał już prowadzenia i zasłużenie sięgnął po dwa punkty.

Aż pięciu graczy gospodarzy osiągnęło dwucyfrowy wynik punktowy. Turner, Kurt Looby oraz Adam Waczyński zgromadzili po 14 oczek. Hrycaniuk do 16 punktów dołożył aż 15 zbiórek.

Warto podkreślić, że rezerwowi Trefla zdobyli aż 36 punktów.

Trefl Sopot - Asseco Prokom Gdynia 78:65 (17:14, 16:13, 25:18, 20:20) Trefl:

Adam Waczyński 14, Frank Turner 14, Kurt Looby 14, Filip Dylewicz 10, Marcin Stefański 10, Sime Spralja 9, Michał Michalak 4, Piotr Dąbrowski 3, Lorinza Harrington 0, David Brembly 0.

Asseco: Adam Hrycaniuk 16, Przemysław Zamojski 14, Łukasz Koszarek 14, Mateusz Ponitka 8, Rasid Mahalbasic 6, Krzysztof Roszyk 3, Robert Witka 2, Tomasz Śnieg 2, Piotr Szczotka 0, Piotr Pamuła 0.