Pewne zwycięstwo gospodarzy - relacja z meczu MOSiR Krosno - Polonia Przemyśl

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli koszykarze MOSiR-u Krosno. W środę podopieczni Dusana Radovica w derbach Podkarpacia pokonali na własnym parkiecie ekipę Polonii Przemyśl 85:73.

Wojciech Ogonowski

Starcie rozpoczęło się nietypowo, bo od... awarii zegara 24 sekund. Uporanie się z usterką zajęło kilka minut, a kiedy pojedynek wznowiono, od razu inicjatywę przejęli miejscowi, którzy szybko wyszli na prowadzenie, nie oddając go już do końca meczu. MOSiR systematycznie powiększał przewagę, nie pozwalając graczom Mariusza Zamirskiego odrobić straty i choćby wyrównać wynik spotkania.

Po pierwsze kwarcie drużyna z Grodu Pawła miała 7 punktów przewagi. W drugiej bardzo dobrze zaczęła Polonia, która zanotowała run 5:0. Kiedy wydawało się, że pojedynek się wyrównał, ponownie inicjatywę przejęli gospodarze, szybko powiększając przewagę. Był to jedyny taki moment w meczu, kiedy przemyska ekipa poważnie zagroziła dobrze dysponowanym koszykarzom z Krosna.

- Mieliśmy 17 strat, a przy tak dobrze usposobionej drużynie jak dzisiaj MOSiR, zwłaszcza pod względem rzutów za 3, nie da się wygrać meczu. Jak choć troszkę odrobiliśmy straty, to za chwilę znowu traciliśmy punkty. Prezentowaliśmy kiepską skuteczność, głównie w pierwszej połowie - tłumaczył po meczu szkoleniowiec przyjezdnych.

W jego ekipie na pochwałę zasłużyło przede wszystkim dwóch zawodników - Grzegorz Płocica, który zdobył 26 "oczek", w tym aż 18 dzięki rzutom za 3 punkty oraz Michał Musijowski, autor 16 punktów.

W krośnieńskim zespole tradycyjnie bardzo skuteczny był Marcin Salamonik. W przerwie jego oraz kapitana - Dariusza Oczkowicza czekała miła niespodzianka. Ogłoszono wówczas wyniki plebiscytu na najpopularniejszych sportowców Podkarpackiego Trójmiasta - Jasła, Krosna i Sanoka, w którym "Orka" zwyciężył, a "Sali" zajął trzecią pozycję.

Graczy Radovica czeka w sobotę wyjazd do Stargardu Szczecińskiego, gdzie zmierzą się z miejscową Spójnią. Tego samego dnia Polonia, również na wyjeździe, zagra z MKS Dąbrowa Górnicza.

PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno - Budimpex-Polonia Przemyśl 85:73 (25:18, 20:12, 19:21, 21:22)

MOSiR: Salamonik 19 (2x3), Łączyński 18 (2x3), Misiewicz 14 (1x3), Pisarczyk 12 (1x3), Oczkowicz 7 (1x3), Adamczewski 6 (2x3), Cielebąk 5 (1x3), Bołd 2, Paul 2, Glapiński 0.

Polonia: Płocica 26 (6x3), Musijowski 16 (1x3), Kolowca 7, Zabłocki 7, Wyka 6 (1x3), Bal 4, Mikołajko 4, Przewrocki 2, Partyka 1.