CCC Polkowice z Pucharem Polski!

Koszykarki CCC Polkowice w pełni wykorzystały atut własnego parkietu i pokonały w finałowym meczu ViaSMS.pl Cup obrońcę tytułu Wisłę Can Pack Kraków.

Krzysztof Kaczmarczyk

Pomarańczowe doskonale rozpoczęły finałową potyczkę i po pierwszej kwarcie miały na swoim koncie już 18 punktów przewagi, a liderka zespołu Ogwumike trafiła m.in. trzykrotnie zza linii 6,75.

- Było to nasze najlepsze rozpoczęcie meczu w całym sezonie. Bez dwóch zdań była to nasza najlepsza kwarta w sezonie - mówił po meczu trener CCC Jacek Winnicki.

Krakowianki dopiero w drugiej połowie rozpoczęły pogoń, a kluczową rolę odgrywały tradycyjnie Tina CharlesErin Phillips. Szczególnie popisy strzeleckie tej drugiej wprowadziły wiele zamieszania do sielankowej atmosfery na parkiecie.

Australijka trafiła trzykrotnie zza łuku, a do tego Biała Gwiazda mocno poprawiła grę w defensywie, dzięki czemu w czwartej kwarcie Wisła przegrywała już tylko 60:65. Kto wie, jak potoczyłyby się losy tego finału, gdyby czwarta z rzędu trójka w wykonaniu Phillips doszła celu. W odpowiedzi jednak doskonale akcję rozegrała Laia Palau i to Pomarańczowe mogły cieszyć się ze zdobycia Pucharu Polski.

- Nie można rozpoczynać tak meczu, jak my uczyniliśmy to w dniu dzisiejszym. Przegrywając pierwszą kwartę 28:10 z taką drużyną, to praktycznie wyrok - skomentował przyczyny porażki Artur Golański, trener Wisły Can Pack.

MVP wybrana została środkowa CCC Nneka Ogwumike, która w finale popisała się double-double w postaci 24 "oczek" i 11 zbiórek.