Akademicy bliżej drugiego miejsca - relacja z meczu AZS WSGK Kutno - SKK Siedlce

Koszykarze z Siedlec tylko do przerwy byli równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy. Po zmianie stron inicjatywę przejęli kutnianie, którzy odnieśli 20 zwycięstwo w rozgrywkach.

Jakub Artych
Faworytem sobotniej potyczki byli bez wątpienia koszykarze z Kutna. Gospodarze po środowej porażce w Poznaniu musieli zrobić wszystko, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. - Obawiam się, że ta porażka będzie miała dla nas ciężkie konsekwencje i możemy stracić drugie miejsce. Mam nadzieję, że zawodnicy przemyślą to i wyciągną z tego wnioski - podkreślił Jarosław Krysiewicz, opiekun AZS. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy szybko przejęli inicjatywę w sobotnim pojedynku. Po trzech minutach gry miejscowi prowadzili 7:0 i nic nie wskazywało na to, aby mieli utracić wypracowaną przewagę. A jednak. Zawodnicy z Siedlec szybko wzięli się za odrabianie strat. Na dodatek po skutecznej akcji Marcina Chodkiewicza zdołali wyjść na minimalne prowadzenie. Podobny scenariusz miała również kolejna odsłona. Koszykarze z Kutna próbowali ponownie odskoczyć od rywali, lecz skuteczna postawa siedlczan skutecznie im to uniemożliwiła. W szeregach SKK dobre zawody rozgrywał doświadczony Przemysław Lewandowski, który w całym spotkaniu zanotował 12 punktów.
Szymon Rduch okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem sobotniego spotkania Szymon Rduch okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem sobotniego spotkania
Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Podopieczni Jarosława Krysiewicza wyciągnęli wnioski z poprzednich dwóch partii i nie wypuścili z rąk ciężko wypracowanej przewagi. Sygnał do ataku w obozie gospodarzy dał Szymon Rduch, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem sobotniego meczu. Swoje trzy grosze dołożył również rozgrywający Dawid Bręk, który w sezonie 2010/2011 występował w drużynie z Siedlec. Zawodnicy trenera Wiesława Głuszaka natomiast popełniali zbyt dużo strat, aby po przerwie podjąć walkę z gospodarzami.

W ostatniej odsłonie kutnowski AZS powiększył jeszcze przewagę nad rywalami. Po skutecznej akcji Łukasza Kwiatkowskiego prowadzenie miejscowych wzrosło już do 12 oczek. Wówczas stało się jasne, iż 20 zwycięstwo w tym sezonie odniesie drużyna z Kutna. Ostatecznie gospodarze pokonali SKK Siedlce 64:52.

AZS WSGK Polfarmex Kutno - SKK Siedlce 64:52 (19:18, 12:13, 19:12, 14:9)

AZS: Rduch 15, Glabas 10, Małecki 10, Bręk 9, Szwed 9, Kwiatkowski 6, Jakóbczyk 5, Maciejewski 0, Wasielewski 0.

SKK: Chodkiewicz 13, Lewandowski 12, Basiński 9, Sulima 9, Gałan 3, Rapucha 3, Bal 2, Czyż 1, Kulikowski 0, Sobiło 0.