Niespodzianka w Gdyni! Start rozbił AZS

Start Gdynia nadspodziewanie wysoko pokonał we własnej hali AZS Koszalin 81:54. Dla outsidera Tauron Basket Ligi było to najwyższe zwycięstwo w sezonie.

Jacek Konsek

Gdynianie wygrali po raz pierwszy po serii ośmiu porażek z rzędu. Start po raz ostatni triumfował 13 stycznia, czyli ponad dwa miesiące temu.

Gospodarze wygrali głównie dzięki świetnej dyspozycji rzutowej z dystansu. Ekipa Davida Dedka trafiła 13 trójek, podczas gdy koszalinianie mieli w tym elemencie katastrofalną skuteczność - 2/22. Beniaminek miał aż 19 asyst przy ledwo pięciu Akademików.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Start bardzo mocno rozpoczął czwartkowy mecz i już po pierwszej kwarcie prowadził 17:7, po serii trójek Jankowskiego. Gospodarze z minuty na minutę powiększali prowadzenie i ani razu nie pozwolili rywalom na odrobienie deficytu.

19 punktów dla zwycięzców uzbierał Grzegorz Mordzak, który podobnie jak Michał Jankowski (11 pkt) trafili po trzy trójki. Podwójną zdobycz zanotowali także Tomasz Andrzejewski (11 pkt) oraz Robert Rothbart (10 pkt).

Dla Startu było to dopiero szóste zwycięstwo w sezonie. Koszalinianie przegrali po raz trzynasty, z czego najbardziej cieszą się w Tarnobrzegu - Jezioro bowiem plasuje się tuż za ekipą AZS.

Start Gdynia - AZS Koszalin 81:54 (17:7, 19:17, 23:17, 22:13)

Start: Grzegorz Mordzak 19, Tomasz Andrzejewski 11, Michał Jankowski 11, Robert Rothbart 10, Marcin Malczyk 7, Maciej Kucharek 6, Tomasz Wojdyła 5, Patryk Pełka 5, Jarosław Mokros 3, Sebastian Kowalczyk 2, Jakub Pietkiewicz 2.

AZS: Paweł Leończyk 14, Sek Henry 13, Darrell Harris 9, Łukasz Wiśniewski 6, Artur Mielczarek 5, Bartłomiej Wołoszyn 5, Rob Jones 2, Igor Milicic 0.