Denver kontynuują zwycięską passę!

Drużyna z Kolorado ograła tym razem przeciętny zespół Sacramento Kings i zanotowała już 15. triumf z rzędu! Ciekawie było również w Los Angeles, gdzie Clippers okazali się minimalnie lepsi od Nets.

Patryk Pankowiak

Po ostatniej porażce z New Orleans Hornets, zrehabilitowali się Memphis Grizzlies. Niedźwiadki na początku czwartej kwarty prowadziły już nawet 91:75, ale chwila nieuwagi sprawiła, że  przyjezdni z Bostonu zaczęli odrabiać straty.

Celtics na finiszu zaliczyli run 25-6 (bez Paula Pierce'a na parkiecie), ale ostatecznie nie zdołali przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i polegli już po raz czwarty z rzędu. Triumf miejscowych w ostatnich sekundach dwoma celnymi rzutami wolnymi przypieczętował Mike Conley.

Wybitne spotkanie z ławki rozegrał natomiast Jerryd Bayless, który uzbierał w sumie 30 punktów! Solidne 18 "oczek" dorzucił jeszcze Darrell Arthur. Po stronie przyjezdnych z TD Garden, 26 punktów zgromadził Pierce, a 21 w 27 minut Jordan Crawford.

***

Wbrew pozorom, zwycięstwo w sobotnim spotkaniu nie przyszło łatwo rozpędzonym Denver Nuggets. Bryłki mocno rozpoczęły, ale Kings w trzeciej kwarcie zniwelowali dzielący dystans i objęli nawet jednopunktowe prowadzenie.

Drużyna z Kolorado nie mogła jednak zawieść swoich fanów i szybko ponownie przejęła kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie. Danilo Gallinari uzbierał 19 punktów, a 11 i 5 asyst Andre Miller, który po świetnej akcji 2+1 postawił w końcówce czwartej kwarty przysłowiową kropkę nad "i".

DeMarcus Cousins błysnął nieprzeciętnym talentem, ale nawet jego 24 punkty i 15 zbiórek nie uchroniły Królów przed 45. porażką w sezonie. Dla Nuggets jest to już 15. zwycięstwo z rzędu, a 49. w rozgrywkach regularnych!

Warto wspomnieć jeszcze, że w szeregach Bryłek na parkiecie nie pojawił się Ty Lawson i Wilson Chandler.

***

Chris Paul zdobył 17 punktów w samej czwartej kwarcie i poprowadził Los Angeles Clippers do bardzo ważnego triumfu. Rozgrywający zakończył sobotnie spotkanie ostatecznie z 29 punktami i 11 asystami na koncie, a podopieczni Vinny'ego Del Negro zwyciężyli 48. mecz w sezonie zasadniczym! Ważną cegiełkę do sukcesu drużyny dorzucił również DeAndre Jordan, który trafił 6 na 6 rzutów z gry i zebrał 12 piłek.

A w tak niesamowity sposób CP#3 przypieczętował sukces drużyny z Hollywood!

Po 18 "oczek" uzbierali natomiast Deron Williams i Brook Lopez, ale Nets brakowało tego przysłowiowego błysku w oku i w decydujących momentach to rywale okazali się bardziej skuteczni.