II liga: MCKiS Jaworzno górą

W rozegranym w czwartek pierwszym meczu I rundy play-off II ligi koszykarzy MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno pokonał AZS AGH Alstom Kraków.

Stanisław Grabowski

W czwartek dopiero zaczęła się ćwierćfinałowa rywalizacja pomiędzy MCKiS Termo Rex S.A. Jaworzno, a AZS AGH Alstom Kraków. Początek spotkanie to wyrównana walka kosz za kosz, jednak z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić gracze Wojciecha Bychawskiego. Kapitalnie dysponowani goście trafiali prawie każdy rzut z dystansu i półdystansu. Do przerwy zanosiło się na sensację, bowiem na tablicy widniał wynik 39:31 dla gości. Jednak III kwarta to popis gospodarzy (przy małej pomocy dwójki sędziowskiej). Zawodnicy Tomasza Jędrosa zaczęli tą część gry od serii 14:0. Jak się później okazało, to był kluczowy moment spotkania. Choć przyjezdni starali się walczyć, to nie byli w stanie odwrócić losów pierwszego meczu. Ostatecznie zespół z Jaworzna wygrał 75:63. 21 punktów dla zwycięzców rzucił Damian Janiak, a wśród przegranych wyróżnił się autor double-double Fabian Mróz (11 oczek, 14 zbiórek).  Co ciekawe w szeregach miejscowych ani sekundy nie zagrał Tomasz Ejsmont.

Wynik:

GRUPA C

MCKiS Termo-Rex S.A. Jaworzno - AZS AGH Alstom Kraków 75:63 (21:24, 10:15, 22:8, 22:16)
Stan: 1:0 dla MCKiS Jaworzno

Drugie spotkanie zostanie rozegrane tuż po świętach, 2 kwietnia o 19.30.