Mecz na poziomie play-off - wypowiedzi po spotkaniu Start - Polpharma

Start Gdynia przerwał zwycięską serię Polpharmy Starogard Gdański wygrywając we własnej hali 74:70. Na pomeczowej konferencji prasowej pojawili się przedstawiciele obu klubów.

Patryk Butkowski

Mindaugas Budzinauskas (trener Polpharmy Starogard Gdański): Zacznę tradycyjnie, bo chcę pogratulować zespołowi Startu. Postawili nam bardzo trudne warunki, grali dobrze i twardo w obronie. Na początku mieliśmy duże problemy z tym i nie mogliśmy sobie poradzić, lecz później było trochę lepiej. Mogliśmy wygrać ten mecz, ale zrobiliśmy w końcówce kilka decydujących strat i dlatego przegraliśmy. Było to spotkanie walki, oba zespoły walczyły do końca. Start pokazuje, że ma charakter i chyba w końcu uwierzyli w siebie, że mogą dobrze grać i wygrywać. Naprawdę ten zespół jest bardzo ciekawy. Dobrze grają w obronie, a dla nas była to dobra lekcja. Myślę, że był to mecz na poziomie play-off.

Bartosz Sarzało (zawodnik Polpharmy Starogard Gdański): Również chcę pogratulować drużynie Startu. My zagraliśmy bardzo słabo i w tym należy upatrywać przyczyn naszej porażki. Powinniśmy w końcówce zagrać mądrzej i ustrzec się kilku błędów. Musimy też wchodzić w mecze dużo lepiej niż dzisiaj.

David Dedek (trener Startu Gdynia): Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę, oprócz ostatnich 2, 3 minut, gdyż pozwoliliśmy rzucić przeciwnikowi 11 punktów. Trzecia kwarta była najsłabsza, jednak zawodnicy pokazali charakter i wygrali po bardzo ciężkiej walce. Muszę im za to pogratulować.

Tomasz Andrzejewski (zawodnik Startu Gdynia): Trener już praktycznie wszystko powiedział. Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa i to tyle. Chciałbym wszystkim kibicom złożyć życzenia świąteczne.