Sobota wielka dla Rosy - Kotwica zatopiona

Świetna postawa Seana Mosleya nie wystarczyła do pokonania beniaminka z Radomia. Rosa wygrała w Kołobrzegu 81:72, zapewniając sobie zwycięstwo w drugiej połowie spotkania.

Piotr Dobrowolski

Do sobotniego spotkania gospodarze podchodzili z "nożem na gardle". Zanotowali bowiem 5 porażek z rzędu i za wszelką cenę chcieli zrehabilitować się przed własną publicznością. Dobrze rozpoczęli starcie z radomianami, prowadząc 20:15 po pierwszej kwarcie. Świetnie w szeregach Kotwicy spisywał się Sean Mosley, który raz za razem trafiał do kosza rywali. Przewaga kołobrzeżan mogła być jeszcze wyższa, gdyby nie spudłowane rzuty wolne.

Początek drugiej części był piorunujący w wykonaniu przyjezdnych. Siedem kolejnych punktów Ronalda Dorseya nie tylko pozwoliło doprowadzić do remisu, ale nawet "odskoczyć" na dwa "oczka". Po chwili "trójkę" dołożył Hubert Radke. Rosa nie cieszyła się jednak długo z takiego stanu rzeczy - rywale odpowiedzieli tym samym.

W następnych fragmentach wynik się zmieniał. Żadnemu z zespołów nie udało się zbudować na tyle bezpiecznej zaliczki, aby móc kontrolować przebieg wydarzeń.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Kluczowy dla ostatecznego rezultatu okazał się przełom trzeciej i czwartej kwarty. Po akcji Dominique'a Wise'a i udanej próbie z dystansu Jakuba Zalewskiego, równo z syreną oznaczającą koniec trzeciej odsłony, beniaminek wygrywał 64:57. Po powrocie na boisko dyktował warunki i nie dał sobie wydrzeć zwycięstwa. Skutecznie egzekwowane rzuty osobiste oraz "trójka" w wykonaniu... podkoszowego Mateusza Jarmakowicza pozbawiła rywali jakichkolwiek złudzeń.

Kotwicy nie pomogła świetna postawa Mosleya, autora 26 punktów i 7 zbiórek. 14 "oczek" rzucił dla zwycięzców Radke.