FGE: Pomarańczowe jako pierwsze w finale!

Łatwo nie było, ale faworyzowany zespół CCC Polkowice dopiął swego i w trzech meczach zapewnił sobie awans do finałów Ford Germaz Ekstraklasy. W Toruniu wszystko wyjaśniło się w ostatniej kwarcie.

Krzysztof Kaczmarczyk

Jeszcze na 6 minut przed końcem piątkowego meczu Katarzynki prowadziły 68:61, ale potem do głosu doszły rywalki, a przede wszystkim Nneka Ogwumike.

Liderka CCC od tego momentu zdobyła aż 13 punktów i głównie dzięki niej Pomarańczowe nie tylko odrobiły w mgnieniu oka wszystkie straty, ale i wygrały cały pojedynek.

W całym meczu Ogwumike zapisała w swoich statystykach 34 punkty i 13 zbiórek!

Po stronie gospodyń szalała Weronika Idczak , ale jej pięć "trójek" i 25 punktów okazało się niewystarczające na przedłużenie półfinałowej serii.

CCC w finałach Ford Germaz Ekstraklasy zagra po raz trzeci z rzędu. Wcześniej dwukrotnie musiało uznać wyższość Wisły Can Pack Kraków. W tym sezonie rywala Pomarańczowych wyłoni półfinał, w którym krakowianki remisują z Artego Bydgoszcz 1:1.

Wynik:

Energa ToruńCCC Polkowice 76:83 (23:20, 16:19, 19:17, 18:27)

Energa: Weronika Idczak 25, Nicole C Michael 11, Emilia Tłumak 11, Paulina Misiek 10, Adrianne Ross 9, Brittany Spears 5, Monika Krawiec 4, Martyna Koc 1.

CCC: Nneka Ogwumike 34 (13 zb), Belinda Snell 16, Valeriya Musina 10, Magdalena Leciejewska 7, Sharnee Zoll 6, Magdalena Skorek 5, Laia Palau 4, Agnieszka Majewska 1.

stan rywalizacji: 3:0 dla CCC Polkowice, awans CCC Polkowice do finału Ford Germaz Ekstraklasy