Jezioro dalej w grze

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Jezioro Tarnobrzeg pokonało Rose Radom 81:82 i pozostaje w grze o awans do play-off Tauron Basket Ligi. Najlepszym strzelcem zwycięskiej drużyny był Jakub Dłoniak, który zdobył 26 punktów.

Mimo zwycięstwa gości, spotkanie na starcie przebiegało pod dyktando gospodarzy. W początkowej fazie meczu świetną grą imponował J. J. Montgomery, który w całym spotkaniu zdobył 22 punkty, a także Dominique Wise - najlepszy strzelec drużyny.  Długo w pierwszej kwarcie nie mógł przełamać się Jakub Dłoniak, który zadecydował o zwycięstwie tarnobrzeżan w sobotnim starciu.

Druga kwarta meczu okazała się przełomową dla tego pojedynku. Ekipa Dariusza Szczubiała   grała z wielkim zaangażowaniem i ruszyła do odrabiania strat. Udało się to osiągnąć, a świetną partię rozgrywał wspomniany Dłoniak, który dziurawił kosze celnymi rzutami.

Ostatecznie Jezioro po wyrównanej końcówce okazało się lepsze od zespołu Wojciecha Kamińskiego i tym samym pozostaje w grze o awans do play-off Tauron Basket Ligi. Rosa Radom - Jezioro Tarnobrzeg 81:82 (23:13, 12:25, 22:20, 24:24)

Rosa Radom: Wise  22, Montgomery 20, Jarmakowicz 12, Adams 9, Zalewski 8, Bogavac 5, Kardaś 5

Jezioro Tarnobrzeg: Dłoniak 26, Przybyszewski 15, Wall 9, Tiller 9, Doaks 8, Alexander 8, Long  7