Leończyk bohaterem Koszalina! Trefl pod ścianą!

Koszykarze AZS Koszalin zapowiadali, że mają wielką ochotę na sprawienie niespodzianki w swojej serii i do spełnienia obietnicy brakuje im już tylko jednej wygranej!

Krzysztof Kaczmarczyk

Bohaterem Akademików okazał się Paweł Leończyk. Podkoszowy AZS najpierw zebrał piłkę po niecelnym rzucie Franka Turnera, po czym udanie wykończył akcję swojego teamu, zapewniając koszalinianom drugą wygraną w ćwierćfinałowej serii z Treflem Sopot!

W całym meczu Leończyk zaliczył 18 "oczek" i 8 zbiórek, co dało mu miano najskuteczniejszego koszykarza meczu.

Wcześniej, bo w pierwszej połowie spotkania, nieznaczna przewaga była po stronie teamu z Trójmiasta, który prowadził w drugiej kwarcie różnicą nawet 9 punktów. Gdy na początku trzeciej ćwiartki Trefl prowadził już 44:32 na trybunach zrobiło się nerwowo.

Akademicy rzucili się jednak do odrabiania strat, a prym wiódł m.in. wspomniany już Leończyk. Gospodarze nie tylko zdołali "dojść" rywala, ale i objąć prowadzenie 58:53 na 6 minut przed końcem meczu.

Wtedy "otworzył się" Adam Waczyński, który wszystkie swoje punkty zdobył w czwartej kwarcie i dzięki któremu sopocianie pozostawali w grze o zwycięstwo, którego jednak ostatecznie wywalczyć nie zdołali.

Podopieczni Mariusza Niedbalskiego zaliczyli zaledwie 20 procent w rzutach zza łuku, co miało duże znaczenie dla losów końcowej porażki.

Kolejne spotkanie w tej serii odbędzie się w niedzielę, a gospodarzem ponownie będą koszalińscy Akademicy, którzy będą z pewnością chcieli "dobić" rywala.

W Sopocie Trefl wygrał pierwszy mecz 81:71, natomiast w drugim - po dogrywce - przegrał 91:87.

Wynik:

AZS Koszalin - Trefl Sopot 63:62 (17:19, 11:16, 19:13, 16:14)

AZS: Paweł Leończyk 18, Łukasz Wiśniewski 15, Sek Henry 12, Darrell Harris 6 (11 zb), Igor Milicic 5, Rob Jones 4, Bartłomiej Wołoszyn 3, Artur Mielczarek 0.

Trefl: Frank Turner 16, Adam Waczyński 9, Sime Spralija 9, Filip Dylewicz 7, Lorinza Harrington 7, Ronald Davis 6, Michał Michalak 6, Kurt Looby 2, Piotr Dąbrowski 0.

stan rywalizacji: 2:1 dla AZS Koszalin, rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw