Gortat: Pokażę Lenowi, co to znaczy Marcin Gortat

Ukraiński środkowy Alex Len dołączył ostatnio do składu Phoenix Suns. Marcin Gortat zapowiada, że chce być od początku starterem w zespole Słońc.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
- Phoenix Suns są w momencie, kiedy muszą przebudować zespół. Do zmian musiało dojść, ponieważ to co działo się w naszym zespole nie było dobre ani dla nas zawodników ani dla naszych kibiców. Myślę, że po pierwszych 20 meczach dowiemy się, czy te zmiany były korzystne - mówił ostatnio na naszych łamach Marcin Gortat, gracz Phoenix Suns.

Popularne Słońca na zasadzie wymiany pozyskały ostatnio Erica Bledsoe oraz Carona Butlera z Los Angeles Clippers. Jared Dudley powędrował z kolei w drugą stronę. Nowym trenerem został Jeff Hornacek. Kolejną zmianą jest wydraftowanie z numerem piątym Ukraińca - Alexa Lena.

Len to 20-letni środkowy z Ukrainy, który zdecydował się na wyjazd do USA, gdzie z powodzeniem grał w rozgrywkach akademickich dla zespołu Maryland Terrapins. W swoim ostatnim roku notował średnio 11.9 punktu oraz 7.8 zbiórki. W zestawieniach fachowców umieszczany był w pierwszej piątce draftu 2013.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Mimo pozyskania nowego środkowego, Gortat podkreśla, że to on chce być starterem w zespole Słońc. - Wydraftowano bardzo zdolnego chłopaka - Alexa Lena, ale ja wrócę do Phoenix i pokażę mu, co to znaczy Marcin Gortat, z czego jestem zbudowany. Udowodnię mu, że jestem już sześć lat w NBA i to ja mam pełen bagaż doświadczeń. Miejmy nadzieję, że to ja będę starterem w tym zespole, a nie on. To, że został moim kolegą w drużynie to i tak na koniec dnia, walczymy o miejsce w składzie, ponieważ to jest nasza praca. Zrobię wszystko, żeby być numerem jeden. Cieszę się, że trafił do nas taki chłopak, ponieważ chcę go wziąć pod moje skrzydła i pomóc mu - ocenia Gortat.

Środkowy Słońc podkreśla, że cała liga NBA to jeden wielki biznes. - Nauczyłem się tego, że ta liga to po prostu biznes. Miałem szansę tego doświadczyć trzy lata temu, kiedy zostałem wymieniony z Magic do Suns. To jest kwestia czasu, żeby się do tego przyzwyczaić - zauważa Gortat.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×