Turniej w Katowicach: Drugie zwycięstwo Anwilu

Anwil Włocławek nadal nie znalazł pogromcy w meczach sparingowych. W sobotę zespół Miliji Bogicevicia pokonał trzecią drużynę czeskiej ekstraklasy, NH Ostrawa, 79:66.

Michał Fałkowski

W piątek o umiejętnościach Dusana Katnicia przekonali się koszykarze Rosy Radom, a w sobotę - gracze czeskiej Ostrawy, czyli trzeciego zespołu poprzedniego sezonu w Czechach. Serbski rozgrywający zaaplikował rywalom aż 24 punkty i poprowadził Anwil do drugiej wygranej na "Śląskim weekendzie z koszykówką".

Dzięki skutecznej grze swojego playmakera, w drugiej kwarcie włocławianie odrobili straty z pierwszej części meczu i przed przerwą prowadzili 39:30. "Rottweilery" zagrały bardzo skutecznie w defensywie, pozwalając rywalom rzucić tylko osiem oczek.

Ważnym elementem, który pomógł Anwilowi kontrolować grę była dominacja na tablicach. Włocławianie zebrali aż 13 piłek w ataku, a pod obręczą znakomicie radzili sobie Mateusz Kostrzewski (osiem zbiórek), Seid Hajrić (siedem) czy Keith Clanton (osiem).

Anwil Włocławek - NH Ostrawa 79:66 (17:22, 22:8, 22:20, 18:16)

Anwil: Katnić 24, Kostrzewski 13, Mijatović 12, Clanton 10, Hajrić 6, Witliński 6, Sokołowski 4, Pamuła 3

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Turniej w Katowicach: Anwil lepszy od Rosy