Nieudany rewanż Stelmetu nad Albą Berlin

Stelmetowi Zielona Góra nie udało się zrewanżować Albie Berlin, przegrywając spotkanie przed własną publicznością 63:78. Świetny występ zanotował David Logan - autor 20 punktów.

Dawid Borek
Dawid Borek

Sobotnie starcie w hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego było rewanżem za czwartkowy pojedynek Stelmetu z Albą Berlin. Wtedy to zielonogórzanie minimalnie przegrali z zespołem ze stolicy Niemiec 79:80.

Podopieczni Mihailo Uvalina fatalnie rozpoczęli pierwszą kwartę. Biało-zieloni po trzypunktowym trafieniu R.T. Guinna przez kolejne sześć minut nie potrafili znaleźć drogi do kosza. Złą passę przełamał dopiero Christian Eyenga, który po efektownym wsadzie i rzucie z dystansu zmniejszył stratę do rywala.

Siedem punktów w inauguracyjnej odsłonie spotkania, przy zaledwie 23% z gry nie było przypadkiem. W kolejnej kwarcie aktualni mistrzowie Polski popełniali wiele błędów w defensywie, a także nie udawało im się realizować założeń taktycznych w ataku. Ostatecznie po pierwszej połowie zielonogórzanie przegrywali 24:36, a na swoim koncie mieli aż 11 strat.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

W połowie trzeciej kwarty na parkiet upadł Christian Eyenga. Po dłuższej chwili, z grymasem bólu na twarzy, Kongijczyk zszedł z boiska. Koszykarzem zajęli się fizjoterapeuci, a po kilku minutach lider Stelmetu wrócił do gry. Wsparcie Eyengi nie pomogło jednak zielonogórzanom w skutecznej rywalizacji z Albą. Podopieczni Mihailo Uvalina wprawdzie wygrali ostatnią kwartę 24:16, lecz ostatecznie nie zdołali zrewanżować się berlińskiej drużynie i przegrali cały pojedynek 63:78.

Ekipę z z Niemiec do zwycięstwa w Winnym Grodzie poprowadził David Logan - autor 20 punktów. Najlepszym zawodnikiem Stelmetu był Christian Eyenga, który na swoim koncie zapisał 18 oczek.

W drużynie aktualnych mistrzów Polski po raz pierwszy zaprezentowali się Adam Hrycaniuk i Przemysław Zamojski, którzy w piątek przyjechali do Zielonej Góry po Eurobaskecie. W składzie Stelmetu zabrakło natomiast Łukasza Koszarka i Adriana Olivera, a także kontuzjowanych Davida Barlowa oraz Mantasa Cesnauskisa.

Stelmet Zielona Góra - Alba Berlin 63:78 (7:16, 17:20, 15:26, 24:16)

Stelmet: Eyenga 18, Guinn 14, Zamojski 10, Chanas 7, Sroka 6, Robinson 3, Kucharek 2, Hrycaniuk 3, Cel 0, Brackins 0, Sirijatowicz 0