Gdynianie lepsi od Akademików

Asseco Gdynia dobrze rozpoczęło sezon, pokonując na własnym parkiecie AZS Koszalin 77:65. Najlepszym zawodnikiem spotkania był A.J. Walton, autor 23 punktów.

Piotr Dobrowolski

Pierwsza kwarta nie zapowiadała dość gładkiego zwycięstwa gdynian. Przyjezdni dotrzymywali kroku wielokrotnym mistrzom Polski, remisując po dziesięciu minutach gry 19:19. W drugiej odsłonie gospodarze zaczęli jednak "odjeżdżać" rywalom, w czym duża zasługa Anthony'ego Lamonta Waltona, najlepszego strzelca drużyny, autora 23 punktów.

Trzecia kwarta zakończyła się bardzo niskim wynikiem z obu stron, lecz w czwartej podopieczni Davida Dedka powetowali to sobie, udowadniając swoją wyższość nad Akademikami w niedzielny wieczór.

Na słowa uznania, poza wspomnianym Amerykaninem, zasłużył przede wszystkim Sebastian Kowalczyk, który uzbierał 12 "oczek". Gsopodarze byli skuteczniejsi od przeciwników, zebrali również więcej piłek (33:25 w tym elemencie). Najbardziej w szeregach ekipy z Koszalina wyróżniał się LaceDarius Dunn, jednak nie wystarczyło to do pokonania gdynian.

Asseco Gdynia - AZS Koszalin 77:65 (19:19, 21:17, 11:12, 26:17)

Asseco: Walton 23, Kowalczyk 12, Dmitriev 8, Kovaćević 8, Szczotka 8, Seweryn 7, Zekavićić 6, Matczak 3, Szymański 2, Grujić 0.

AZS: Dunn 12, Henry 11, Mielczarek 10, Wołoszyn 10, Sykes 7, Białek 7, Harris 6, Brandwein 2, Dąbrowski 0, Raczyński 0.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.