NBA: Preseason dobiegł końca, Bulls niepokonani

Rozgrywki zasadnicze tuż tuż. Piątkowej nocy w NBA odbyło się 8 ostatnich przedsezonowych spotkań, a kolejne zwycięstwo zanotowali chociażby New Orleans Pelicans czy Chicago Bulls.

Patryk Pankowiak

Podopieczni Monty'ego Williamsa świetnie zakończyli okres przygotowawczy. New Orleans Pelicans w ostatnim spotkaniu przedsezonowym pokonali w Amway Center Orlando Magic, notując tym samym już szóste zwycięstwo, na siedem rozegranych spotkań. Ojcem sukcesu przyjezdnych z Luizjany był zdecydowanie rezerwowy Brian Roberts, który w 28 minut uzbierał 21 punktów.

***

Nieskazitelne konto do końca zachowali natomiast Chicago Bulls, którzy uporali się tym razem z Denver Nuggets. Miejscowi straty z pierwszej połowy odrobili od razu po zmianie stron, wygrywając trzecią kwartę aż 36:18, a całe spotkanie 94:89. Po stronie Byków 24 "oczka" i 10 zbiórek zapisał na swoim koncie Carlos Boozer, a 23 punkty i 12 dorzucił Luol Deng.

Derrick Rose spędził na parkiecie niespełna 33 minuty, trafiając 5 z 15 oddanych rzutów i rozdając 8 asyst. W szeregach poległych nieźle spisywali się podkoszowi - JaVale McGee oraz J. J. Hickson. Ten pierwszy co prawda nie zachwycił skutecznością (6/14 z gry), ale w sumie z 15 punktami w dorobku był obok Anthony'ego Randolpha najlepszym strzelcem zespołu.