Bez niespodzianki w Gdyni, czyli Lotos PKO BP Gdynia - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 89:73

W spotkaniu z ligowym outsiderem z Pabianic, trener Jacek Winnicki mógł sobie pozwolić na eksperymentalne ustawienia zespołu, grając w drugiej połowie Magdaleną Leciejewską na pozycji numer pięć. Występ Alany Beard kosztował miejsce w składzie Jennifer Fleischer, która obejrzała mecz z trybun.

Dominik Wąsowski

Wynik spotkania otworzyła Magdalena Leciejewska, celnym rzutem za dwa spod kosza. Bardzo łatwo punkty zdobywała Ivana Matović i po czterech minutach, Lotos prowadził 11:3. W drużynie z Pabianic, największą ochotę do gry miała Viktoria Mircheva (pięć punktów w pierwszej kwarcie). Dwukrotnie za trzy trafiła Olena Proschenko i w szóstej minucie gry na tablicy wyników widniał remis 15:15. Po celnych rzutach Matović (dziewięć punktów w pierwszej kwarcie) i Emilji Podrug, gdynianki objęły prowadzenie 22:17. Jednak celny rzut trzypunktowy z połowy boiska, Katarzyny Salskiej zmniejszył przewagę do dwóch punktów, kończąc pierwsze dziesięć minut meczu (22:20).

Od początku drugiej kwarty na parkiecie kibice zobaczyli długo oczekiwaną Alanę Beard. Alana wprowadziła wiele ożywienia w grze Lotosu. Celne rzuty osobiste, przechwyt, blok i rzut zza linii 6,25 sprawiły, że gospodynie w piętnastej minucie meczu prowadziły 32:26. Zespół z Pabianic nie zamierzał się poddawać i za sprawą punktów Aleksandry Pawlak, Marzeny Głaszcz i Viktorii Mirchevej na przerwę schodziły ze stratą sześciu punktów. Ostatnie punkty w pierwszej połowie zdobyła Magdalena Leciejewska po dobrze rozegranej akcji z Pauliną Pawlak. Wynik do przerwy 43:37 dla Lotosu PKO BP.

W przerwie trener Jacek Winnicki zmobilizował swój zespół do bardziej skutecznej gry i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po udanej akcji Oliwii Tomiałowicz i podkoszowych akcjach walecznej Emilji Podrug, po 23 minutach gry Lotos prowadził 51:37. Gdynianki systematycznie powiększały przewagę i na koniec trzeciej kwarty wygrywały już 68:54. Nie do zatrzymania była Oliwia Tomiałowicz, która czterokrotnie trafiła za trzy punkty.

W ostatniej kwarcie skutecznie zagrała serbska środkowa Ivana Matović (8 punktów). Dobre spotkanie rozegrała Natalia Marchanka, notując w cały meczu osiem asyst jak i Magdalena Leciejewska(11 punktów, 8 zbiórek w 19 minut). Alana Beard przebywała na boisku 18 minut, zdobywając 13 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty i 5 przechwytów.

W zespole trenera Sławomira Depty najlepiej zaprezentowała się środkowa Viktoria Mircheva (24 punkty, 2 zbiórki, 2 bloki).

Lotos PKO BP pewnie pokonał PTK Aflofarm Vicard Pabianice 89:73.

Lotos PKO BP: Oliwia Tomiałowicz 17 (4), Ivana Matovic 17, Emilija Podrug 14, Alana Beard 13(1), Magdalena Leciejewska 11, Ekaterina Snytsina 7, Natalia Marchanka 5 (1), Michelle Maslowski 5 (1)

PTK Aflofarm Vicard: Viktoria Mircheva 24(2), Katarzyna Salska 9(1), Olena Proschenko 9(3), Marzena Głaszcz 7, Anita Szemraj 6, Renata Piestrzyńska 5(1), Aleksandra Pawlak 4, Leona Jankowska 4, Katarzyna Szymańska 3, Joanna Bogacka 2

Sędziowali: Dariusz Zapolski, Marek Borowy