Pod dyktando fauli. Relacja z meczu Polonia 2011 Warszawa - Sudety Jelenia Góra

Porażka 82:91 nie sprawiła trenerom warszawskiej drużyny wielkiej przykrości, ponieważ na styl gry prezentowany przez gości, Polonia 2011 odpowiedzieć skutecznie nie mogła. Młodzi koszykarze nie są w stanie dotrzymać kroku drużynom grającym bezpardonowo i wykorzystującym lepsze przygotowanie atletyczne.

Łukasz Ostruszka

Mecz od początku nie układał się po myśli gospodarzy. Polonia grała nieskładnie i nie potrafiła sobie poradzić ze szczelną obroną rywali. Lepiej wyglądała druga kwarta, poprawiła się skuteczność koszykarzy z Warszawy, dzięki czemu do szatni schodzili oni z przewagą 6 punktów.

Druga połowa to systematyczne budowanie przewagi przez Sudety. Polonia 2011 miała problemy z celnym wykonywaniem rzutów, a dodatkowo seryjnie popełniała przewinienia. W całym spotkaniu goście wykonali aż 42 rzuty osobiste, podopieczni Mladena Starcevica tylko 16. To ten element gry ostatecznie przesądził o końcowym wyniku.

Najwięcej punktów dla Polonii 2011 Warszawa rzucili Przemysław Lewandowski (17) i Dardan Berisha (14), zaś dla Sudety Jelenia Góra Rafał Niesobski (24) i Tomasz Wojdyła (20).