Przełamanie rybniczanek - relacja z meczu Basket ROW Rybnik - Riviera Gdynia

Niewiele emocji dostarczył kibicom mecz w Rybniku, gdzie miejscowy Basket ROW bardzo łatwo pokonał Rivierę Gdynia 67:52. Dla gdynianek była to już ósma porażka w sezonie.

- Choć do Rybnika nie jedziemy w roli faworyta, to chcemy w końcu wygrać, chcemy w końcu postawić tą przysłowiową kropkę nad i - zapowiadał przed sobotnim spotkaniem na Śląsku Wadim Czeczuro, trener Riviery Gdynia. Jego podopieczne nie były jednak w stanie nawiązać walki z dużo lepiej dysponowanym Basketem ROW, który kontrolował wydarzenia na parkiecie od początku do samego końca.

Mecz był wyrównany jedynie do stanu 11:11, później rozpoczęła się dobra gra miejscowych, które szybko powiększyły przewagę. Kilka skutecznych kontr oraz dobra gra podkoszowej Jeleny Velinovic dały rybniczankom nawet 11-punktowe prowadzenie w drugiej kwarcie. W szeregach ekipy trenera Kazimierza Mikołajca aż osiem zawodniczek zdobyło punkty jeszcze przed przerwą.

ROW postawił kropkę nad "i" w trzeciej kwarcie, którą wygrał zdecydowanie 17:9. Uaktywniła się wówczas Rebecca Harris a seria 10:0 dała wynik 43:25. Wówczas było już pewne, że śląski zespół tego meczu nie przegra.

W szeregach Riviery jedynie Małgorzata Misiuk stanowiła zagrożenie dla rywalek. Rozpoczęła od celnych trójek, a później sama brała ciężar zdobywania punktów na swoje barki. Rzuciła ich 23, lecz nie otrzymała dostatecznego wsparcia od koleżanek.

Wśród zwyciężczyń najlepszy mecz w sezonie rozegrała Velinović, która do 20 punktów dołożyła dziewięć zbiórek. 14 miała Harris a dwa mniej Markel Walker.

- Obawiałem się tego spotkania, ale na szczęście mieliśmy go w całości pod kontrolą. W końcu udało nam się zagrać bez zbędnych przestojów i daliśmy radość fantastycznej, rybnickiej publiczności - podsumował Mikołajec.

Basket ROW Rybnik - Riviera Gdynia 67:52 (15:11, 18:14, 17:9, 17:18)

Basket ROW: Jelena Velinovic 20, Rebecca Harris 14, Markel Walker 12, Anna Kuncewicz 6, Aldona Morawiec 6, Joanna Kędzia 3, Agnieszka Kułaga 2, Justyna Zielonka 2, Agata Gajda 2, Joanna Łabuz 0, Martyna Stelmach 0.

Riviera: Małgorzata Misiuk 23, Natalia Małaszewska 8, Danielle Wilson 7, Anna Jakubiuk 6, Krystyna Macko 4, Emilie Johnson 2, Dominika Miłoszewska 2, Magda Baryło 0, Joanna Szymczak-Górzyńska 0.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.