Piąta wygrana Energi Czarnych Słupsk

Zwycięstwo w jedynym sobotnim spotkaniu VI kolejki TBL odnieśli koszykarze Energi Czarnych. Słupszczanie pokonali 77:62 przed własną publicznością Asseco Gdynia.

Piotr Dobrowolski

Najwyraźniej o zeszłotygodniowej, niespodziewanej porażce we Wrocławiu zawodnicy Energi Czarnych zapomnieli bardzo szybko. W sobotę pokonali bowiem rywala z Gdyni. Spotkanie z Asseco przez pierwsze trzy kwarty było jednak bardzo wyrównane.

Pierwszą część słupszczanie rozstrzygnęli na swoją korzyść minimalnie, bo z zaledwie jednym punktem przewagi po udanej penetracji Michała Jankowskiego. Kolejną odsłonę rozpoczęli mocnym akcentem, zdobywając 7 punktów z rzędu dzięki akcjom Keitha Wrighta i Jordana Hullsa. Na minutę przed końcem tej kwarty, po celnej "trójce" Jarosława Mokrosa, prowadzili nawet ośmioma punktami, lecz rzut Filipa Zekavicicia nieco zmniejszył dystans.

W drugiej połowie żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać. Przyjezdni dzielnie odpierali ataki przeciwników, a dzięki A.J. Waltonowi stopniowo niwelowali stratę, która przed decydującymi dziesięcioma minutami wynosiła 5 "oczek" (54:59).

W czwartej i, jak się później okazało, ostatniej kwarcie goście zatracili skuteczność. Pudłowali niemiłosiernie, co skrzętnie wykorzystywali Czarni. Gdy w ciągu nieco ponad minuty Marcin Dutkiewicz zdobył 7 punktów z rzędu (74:59), było już niemal pewne, która drużyna zwycięży w sobotnim starciu.

Swój zespół do triumfu poprowadził tercet Roderick Trice - Garrett Stutz - Dutkiewicz, zdobywając w sumie 36 punktów. Obaj Amerykanie dołożyli jeszcze po 5 zbiórek. W szeregach Asseco kolejny raz wyróżnili się Walton i Piotr Szczotka. Pierwszy z nich uzbierał 18 "oczek", miał 6 asyst i 4 przechwyty, zaś drugi zakończył mecz z 15 punktami, zebrał także 7 piłek.

Energa Czarni Słupsk - Asseco Gdynia 77:62 (21:20, 19:14, 19:20, 18:8)

Czarni: Stutz 13, Trice 13, Dutkiewicz 10, Śnieg 9, Jankowski 8, Hulls 7, Mokros 7, Nowakowski 5, Wright 5, Borowski 0, Długosz 0.

Asseco: Walton 18, Szczotka 15, Szymański 8, Kowalczyk 6, Zekavicić 6, Seweryn 4, Dmitriew 3, Matczak 2, Żołnierewicz 0, Stefanik 0.