NBA: Bucks lepsi od Wizards, 14 pkt Gortata

Niespodziewanej porażki z Milwaukee Bucks doznali koszykarze Washington Wizards z Marcinem Gortatem w składzie. Czarodzieje przegrali po dogrywce 105:109, a nasz rodak zgromadził 14 punktów.

Jacek Konsek

Marcin Gortat przebywał na parkiecie 39 minut. W tym czasie trafił cztery z siedmiu prób z gry i tylko raz na siedem okazji pomylił się na linii rzutów wolnych. Nasz rodak z 14 oczkami był trzecim strzelcem zespołu - więcej mieli tylko John Wall (30) i Trevor Ariza (22). Łodzianin do swojego dorobku dołożył także osiem zbiórek, dwa bloki i przechwyt.

Wizards dość niespodziewanie musieli uznać wyższość Milwaukee Bucks, którzy przed tym spotkaniem mieli bilans 3-15, a na wyjeździe przegrali osiem z dziewięciu meczów w tym sezonie. Gospodarze nie potrafili jednak wykorzystać swojej szansy, choć w końcówce czwartej kwarty prowadzili jeszcze 102:97.

Goście doprowadzili jednak do dogrywki po trójce Brandona Knighta w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry. W niej Wizards nie trafili ani razu do kosza z gry (0/6), zdobywając ledwo trzy oczka z linii rzutów wolnych.

- W pierwszej połowie graliśmy bardzo źle. W drugiej wyglądało to już lepiej i mieliśmy szanse na zwycięstwo. W końcówce jednak nie trafialiśmy - analizował Wall, który wraz z Wizards mogli osiągnąć pozytywny bilans po raz pierwszy od czterech lat.

29 punktów dla zwycięzców uzbierał Khris Middleton, dla którego był to najlepszy mecz w karierze. 20 dołożył Knight a oczko mniej John Henson.

Washington Wizards - Milwaukee Bucks 105:109 (30:34, 13:22, 31:22, 28:24, 3:7)
(Wall 30, Ariza 22, Gortat 14 - Middleton 29, Knight 20, Henson 19)

Pozostałe mecze:

17 trójek na 23 próby zaaplikowali Utah Jazz koszykarze Portland Trail Blazers. Najlepsza drużyna na Zachodzie rozbiła Jazzmanów 130:98, odnosząc 15 wygraną w ostatnich 16 meczach.

Wesley Matthews z 24 punktami okazał się liderem Blazers. 20 oczek i 15 zbiórek uzbierał LaMarcus Aldridge. Wśród pokonanych wyróżnił się Alec Burks. Co ciekawe, w pewnym momencie goście z Salt Lake City przegrywali różnicą nawet 42 punktów!

Po nieco ponad miesiącu rozgrywek Blazers mają już 17 wygranych, podczas gdy przez cały zeszły sezon mieli tylko 33 triumfy!

W prawdopodobnie ostatnim meczu przed powrotem Kobe Bryanta Los Angeles Lakers pokonali lokalnego rywala, Sacramento Kings 106:100. Bohaterem Jeziorowców okazał się Jodie Meeks, który w ostatniej minucie czwartej kwarty trafił dwie trójki. Meeks wraz z Pau Gasolem zanotowali po 19 punktów.

- Wiadomo kim jest Kobe Bryant, ale on sam wszystkiego nie wygra. Będziemy mu pomagać i wspierać go w każdym spotkaniu - powiedział Jordan Hill przed zapowiadanym na niedzielę wielkim powrotem Czarnej Mamby.

Kyle Korver z Atlanty Hawks w 90. kolejnym spotkaniu trafił przynajmniej jedną trójkę, co jest rekordem wszech czasów w NBA. Skrzydłowy Jastrzębi przeskoczył w tej klasyfikacji Danę Barosa. Korver w tym czasie trafił w sumie 235 trójki na 502 próby.

Hawks w sobotę pokonali Cavalies 108:89, mimo że w zespole gości szalał Dion Waiters, autor 30 punktów.