Niespodzianka w Starogardzie! Przełamanie Polpharmy

Po siedmiu porażkach z rzędu zwycięstwo odniosła Polpharma Starogard Gdański. Farmaceuci niespodziewanie pokonali Energę Czarnych Słupsk, triumfując aż 87:67.

Jacek Konsek

Udanie 2013 rok zakończyli koszykarze Polpharmy Starogard Gdański, którzy niespodziewanie pokonali Czarnych i to bardzo wysoko - 87:67. Dla Farmaceutów była to dopiero druga wygrana w bieżących rozgrywkach a zarazem koniec fatalnej siedmiomeczowej passy bez zwycięstwa. To również premierowa wygrana trenera Tomasza Jankowskiego.

Gospodarze jedynie w pierwszych minutach spotkania toczyli wyrównany bój z Czarnymi. Z każdą kolejną minutą spisywali się coraz lepiej, a ich główną bronią tego dnia była kolektywna gra całego zespołu. Po premierowej odsłonie miejscowi mieli trzy oczka więcej od gości, a do przerwy już 10. W rotacji trenera Jankowskiego punktowało aż ośmiu graczy, z czego prawie połowę punktów zdobył duet Ovidijus Varanauskas - Nikola Jeftic. W końcowym rozrachunku obaj gracze okazali się najlepszymi strzelcami Polpharmy, zdobywając odpowiednio 19 i 16 oczek.

Sytuacja niewiele zmieniła się po przerwie. Gospodarze kontrolowali wydarzenia na parkiecie, a goście nie potrafili w żaden sposób dogonić starogardzian. Nic w tym dziwnego, skoro zeszłotygodniowy bohater Michał Nowakowski (8/8 za trzy w spotkaniu z Jeziorem) nie zdobył ani jednego punktu! Jego "wyczyn" skopiował Michał Jankowski (0 pkt, 0/4 z gry) a Marcin Dutkiewicz uzbierał ledwo trzy oczka przy skuteczności 1/6.

Jedynym pozytywnym ogniwem w ekipie ze Słupska okazał się Garrett Stutz, autor 23 punktów i 13 zbiórek. Dobry występ Amerykanina nie mógł jednak dać wygranej przyjezdnym, którzy w ostatniej kwarcie mieli nawet 21 punktów mniej od rywala. W całym meczu Czarni popełnili aż 22 straty i mieli o 13 proc. gorszą skuteczność od Polpharmy.

W swoim ostatnim meczu na polskich parkietach Linas Lekavicius wywalczył pięć punktów i miał siedem asyst. Przypomnijmy, że jego miejsce w ekipie Farmaceutów zajmie Courtney Eldridge.

Polpharma Starogard Gdański - Energa Czarni Słupsk 87:67 (19:16, 24:17, 20:19, 24:15)

Polpharma: Ovid Varanauskas 19, Nikola Jeftic 16, Kevin Johnson 13, Grzegorz Kukiełka 11, Cezary Trybański 8, Marcin Kosiński 8, Linas Lekavicius 5, Łukasz Paul 5, Bartosz Sarzało 2, Michael Hicks 0.

Czarni: Garrett Stutz 23, Mateusz Jarmakowicz 10, Tomasz Śnieg 9, Jordan Hulls 9, Jarosław Mokros 7, Kacper Borowski 6, Marcin Dutkiewicz 3, Michał Nowakowski 0, Michał Jankowski 0.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas