NBA: 7 punktów Gortata, Wizards lepsi od Bulls

Marcin Gortat zdobył siedem punktów dla Washington Wizards, którzy na wyjeździe pokonali Chicago Bulls 102:88. Czarodzieje w obecnym sezonie zdecydowanie lepiej spisują się poza własnym parkietem.

Jacek Konsek

Marcin Gortat spędził na parkiecie 36 minut, w czasie których wykorzystał trzy z sześciu prób z gry oraz jeden z dwóch rzutów osobistych. Dało to w sumie siedem punktów, najmniej spośród wszystkich graczy pierwszej piątki. Nasz rodak zebrał z tablic 11 piłek, rozdał dwie asysty i zanotował dwa bloki. Ozdobą mecz był wsad łodzianina z pierwszej kwarty, kiedy efektownie zakończył akcję lewą ręką nad bezradnym Carlosem Boozerem.

Czarodzieje prowadzili w United Center od samego początku. Po pierwszej połowie mieli już 13 punktów zapasu, a w całym meczu rzucali na bardzo dobrej, 52 proc. skuteczności z gry. Aż sześciu graczy ze stolicy zanotowało podwójną zdobycz punktową. Po 19 oczek uzbierali John Wall oraz Nene Hilario.

Co ciekawe, Wizards 10 ze swoich 17 zwycięstw odnieśli na wyjeździe, gdzie spisują się zdecydowanie lepiej niż przed własną publicznością. - Gramy wtedy bardziej swobodnie. Umiemy wtedy bardziej skupić się w hotelu czy szatni. Kiedy gramy u siebie jest za dużo pokojów, miejsc, do których można iść - analizował Gortat.

Wśród pokonanych 19 punktów wywalczył Carlos Boozer. Byki mają obecnie identyczny bilans jak Wizards - 17-19.

Chicago Bulls - Washington Wizards 88:102 (19:26, 24:30, 25:22, 20:24)
(Boozer 19, Butler 12, Snell 12 - Nene 19, Wall 19, Ariza 16)

Piąta wygrana z rzędu New York Knicks. Podopieczni Mike'a Woodsona pokonali na własnym parkiecie Phoenix Suns, choć dopiero po dogrywce. Nowojorczycy mieli już w tym meczu 14 punktów przewagi, lecz w czwartej kwarcie przegrywali różnicą nawet pięciu oczek. W dogrywce nie dali już pograć Suns, którzy punkty zdobywali jedynie z linii rzutów wolnych.

- Mentalnie jesteśmy zupełnie innym zespołem. Potrafimy w końcu uwierzyć, że jak nam nie idzie, to jesteśmy w stanie wrócić do meczu i wygrać go - powiedział Carmelo Anthony, który zdobył 29 punktów, w tym cztery w dogrywce.

Mimo fatalnego początku sezonu Knicks pną się do góry w tabeli Konferencji Wschodniej. Z bilansem 15-22 mają już ósmy wynik na Wschodzie, identyczny jak lokalny rywal, Brooklyn Nets.

30. zwycięstwo w bieżących rozgrywkach odnieśli koszykarze San Antonio Spurs, którzy na wyjeździe pokonali New Orleans Pelicans 101:95. Ostrogi wystąpiły bez kontuzjowanego Danny'ego Greena, a na sześć fauli parkiet opuścić musiał Tim Duncan. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Tony Parker, który sześć ze swoich 27 punktów zdobył w ostatnich, decydujących momentach spotkania.

- Musiałem atakować. Kiedy widziałem, że TD opuszcza parkiet zdałem sobie sprawę, że będę musiał wykreować pozycję dla kolegów lub dla samego siebie - powiedział francuski rozgrywający, który otrzymał wsparcie od Duncana w postaci 18 punktów i dziewięciu zbiórek.

22 punkty i 11 zbiórek wywalczył dla pokonanych Anthony Davis.