AZS AWF Katowice pokonuje GKS Tychy - podsumowanie kolejki II ligi koszykarzy

W weekend koszykarze II ligi rozegrali kolejną serię gier w swoich grupach. W najciekawiej zapowiadającym się meczu AZS AWF Katowice ograł GKS Tychy.

Stanisław Grabowski

W grupie A swoją passę kontynuuje Legia Warszawa. Drużyna ze stolicy pokonała u siebie wysoko Basket Junior Suchy Las 88:62. Double-double zanotował Bartłomiej Bojko, autor 15 punktów i 10 zbiórek., a 25 oczek dołożył Mikołaj Motel trafiając 5/8 za 3. Zgodnie z planem Noteć Inowrocław rozgromiła na wyjeździe Wybrzeże Korsarz Gdańsk 101:50, a Muszkieterowie Nowa Sól ograli przed własną widownią MKS Polonię Warszawa 79:67. W tym drugim spotkaniu 20 punktów rzucił Marcel Ponitka, a 19 zdobył Maciej Kucharek.

Wydarzeniem kolejki w grupie B była porażka w wyjazdowym pojedynku lidera GKS-u Tychy z AZS AWF Katowice 72:85. Najskuteczniejszymi zawodnikami zawodów byli Łukasz Szczypka i Kamil Nowak (obaj rzucili po 20 oczek). Kluczowa dla losów starcia okazała się trzecia kwarta wygrana przez akademików 24:7. Wykorzystał to GTK Fluor Gliwice gromiąc w niedzielę UKS Gimbasket Wrocław 96:45. Cenne zwycięstwo zanotowała również Alba Chorzów ogrywając KS MOSiR Cieszyn 83:79. Trójka graczy zdobyła 19 punktów w tym meczu: Damian Tokarski, Łukasz Wójcik i Marcin Weselak. W starciu ekip walczących o lokaty 3-6 po sezonie zasadniczym górą Sudety Jelenia Góra, które pokonały Pogoń Prudnik 74:65.

W grupie C SKK Siedlce do przerwy przegrywał u siebie z Wisłą Kraków 31:32, jednak w drugiej połowie podopieczni Wiesława Głuszczaka pokazali, że są lepszym zespołem zwyciężając ostatecznie 69:59. Decydującym czynnikiem była wygrana walka na tablicach 48:26. Z wyjazdów po dwa punkty meczowe przywiozły w sobotę UMKS Kielce i MKS Skierniewice. Ci pierwsi wygrali z Pułaskim Warka 73:64, a kapitan Łukasz Fąfara otarł się o triple-double (12 punktów, 11 asyst, 9 zbiórek). Natomiast w drużynie grającego trenera Łukasza Mąkolskiego 23 oczka rzucił Mariusz Łapiński (3/4 za 1, 4/6 za 2, 4/5 za 3). W niedzielę AZS AGH Alstom Kraków pewnie ograł na wyjeździe Księżak Łowicz 82:61. 21 punktów dla gości zdobył Grzegorz Dudzik.

Wyniki XVIII kolejki:

GRUPA A

AZS UMK Consus PBDI Toruń - KS Basket Piła
77:73 (20:13, 17:22, 16:21, 24:17)
Wybrzeże Korsarz Gdańsk - KSK Noteć Inowrocław 50:101 (11:23, 6:19, 19:29, 14:30)
SKM Muszkieterowie Nowa Sól - Polonia Warszawa 79:67 (21:16, 22:22, 18:15, 18:14)
Legia Warszawa - Basket Junior Suchy Las 88:62 (21:11, 26:14, 17:14, 24:23)