U-20: AZS Gorzów i Rivera Gdynia w finale - podsumowanie IV dnia mistrzostw Polski

W sobotę w Gdyni zostały rozegrane spotkania półfinałowe oraz o miejsca 5-8. Te pierwsze mecze wygrały AZS Gorzów Wielkopolski i River Gdynia.

Stanisław Grabowski

W pierwszym półfinale AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski pokonał wysoko UKS Basket Aleksandrów Łódzki 66:43. Do przerwy wynik brzmiał 36:32, jednak druga połowa to już pełna dominacja akademiczek. 21 punktów zdobyła Daria Stelmach, a 9 oczek i 10 asyst dołożyła rozgrywająca Adriana Kopciuch.

W drugim spotkaniu Rivera Bryza Gdynia okazała się lepsza po dogrywce od INEI AZS-u Poznań 68:56. 22 punkty zdobyła dla ekipy z Trójmiasta Anna Jakubiuk, dodając także 17 zbiórek (8 w ataku, eval 32). Double-double dołożyła Dominika Miłoszewska (13 oczek, 10 zbiórek). Wśród przegranych na wyróżnienie zasłużyła Kinga Woźniak (19 punktów, 7 zbiórek) oraz Weronika Telenga (10 oczek, 11 zbiórek).

Wyniki:

o 7 miejsce:

Ślęza MOS WKK Wrocław - MUKS Widzew Łódź 79:57 (18:21, 18:16, 28:7, 15:13)

o 5 miejsce:

UKS Huragan Wołomin - VBW GTK Gdynia 54:62 (12:8, 10:22, 13:13, 19:19)

półfinały:

UKS Basket Aleksandrów Łódzki - AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 43:66 (19:19, 13:17, 5:12, 6:18)
INEA AZS Poznań - Rivera Bryza Gdynia 56:68 (15:15, 18:9, 9:12, 9:15, 5:17)