Trefl nie dał się zaskoczyć Kotwicy

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Faworyzowani goście nie zawiedli i bez większych problemów ograli Kotwicę Kołobrzeg 72:59. Najlepszym strzelcem Trefla był Adam Waczyński, który zdobył 16 punktów.

W pierwszej rundzie sopocianie zdemolowali prowadzoną wówczas przez Dariusza Szczubiała drużynę. Również na parkiecie w Kołobrzegu to Trefl Sopot był zdecydowanym faworytem. Gospodarze przed tym meczem mieli na koncie zaledwie trzy zwycięstwa i nic nie zapowiadało tego, że po niedzielnej potyczce się to zmieni. Na niekorzyść kołobrzeżan działał także fakt, że w ich składzie zabrakło jednego z liderów - Karrona Johnsona. Warto odnotować, że w zespole goście zadebiutował Simas Buterlevicius.

Pierwsza minuty spotkania były bardzo nerwowe, a drużyny raziły nieskutecznością. Dość powiedzieć, że Kotwica Kołobrzeg po sześciu minutach gry miała na swoim koncie... pięć punktów. Trefl z każdą chwilą zwiększał swoją przewagę. Po rzucie Pawła Leończyka gracze Dariusa Maskoliunasa prowadzili 17:9. Czarodzieje z Wydm starali się utrzymać kontakt z rywalem, ale goście pewnie prowadzili grę i po punktach Krzysztofa Roszyka objęli najwyższe w meczu, bo 10 punktowe prowadzenie - 26:16.

W zespole trenera Tomasza Mrożka wyróżniał się Jordan Callahan, dla którego był to prawdopodobnie ostatni występ w barwach Kotwicy. Pod koniec pierwszej połowy to właśnie on dał swoim kolegom sygnał do ataku. Po trójce Amerykanina Kotwica przegrywała tylko punktem. Dość niepodziewanie gra się wyrównała i to stawiani na straconej pozycji kołobrzeżanie doszli do głosu. Po 20 minutach wciąż prowadził Trefl, ale już tylko 38:34.

Trefl nie dał się zaskoczyć i odniósł kolejne zwycięstwo

Obraz gry po przerwie nie uległ zmianie. Trefl nie był w stanie wypracować większej przewagi. Po akcji Rafała Bigusa w 26 minucie gry Kotwica po raz pierwszy wyszła na prowadzenie - 43:42. Od tego momentu gospodarze stanęli. Trefl zdobył kilka punktów z rzędu i znów przejął inicjatywę. Przed ostatnią kwartą gracze Maskoliunasa prowadzili 53:45. Kotwica próbowała jeszcze wrócić do gry, ale sopocianie nie dali się zaskoczyć. Ostatecznie Trefl wygrał z Kotwicą 72:59.

Najwięcej punktów dla zwycięzców zdobył Adam Waczyński, który rzucił 16 oczek. Po stronie Kotwicy na wyróżnienie zasłużył Jordan Callahan, zdobywca 23 oczek i Terrell Parks, który zdobył 12 punktów i zebrał aż 17 piłek . Gospodarze grali zaledwie szóstką graczy. Na parkiecie nie pojawili się m.in. Wojciech Złoty i Marek Piechowicz.

Po wygranej w Kołobrzegu Trefl legitymuje się bilansem 14-4. Czarodzieje z Wydm z fatalnym bilansem 3-15 są czerwoną latarnią ligi.

Kotwica Kołobrzeg - Trefl Sopot  59:72 (12:19, 22:19,11:15,14:19) Kotwica: