NBA Preseason: Perfekcyjne Szerszenie

W piątkową noc rozegrane zostaną ostatnie mecze przedsezonowe, lecz już teraz wiadomo, że bez porażki do nowych rozgrywek przystąpią tylko New Orleans Hornets. Podopieczni Byrona Scotta w ostatnim sparingu nie dali szans Miami Heat wygrywając we własnej hali 100:80. Tymczasem jeden z liderów Phoenix Suns, Amare Stoudemire, doznał kontuzji małego palca w lewej ręce i przedwcześnie opuścił parkiet w wygranym meczu przeciwko Oklahoma City Thunder.

Jacek Konsek

New Orleans Hornets wygrywają u siebie, na wyjeździe a także na neutralnym terenie. Spotkanie z Miami Heat rozegrane zostało w Mobile (stan Alabama), co jednak nie przeszkodziło w kolejnym zwycięstwie. Od samego początku podopieczni Byrona Scotta objęli inicjatywę, z minuty na minutę powiększając prowadzenie. Szczególnie dobrze czuli się w rzutach z dystansu, wykorzystując 9 z 16 prób. 22 punkty i 8 zbiórek zdobył dla zwycięzców David West, z kolei wśród Żaru brylował Michael Beasley - 14 "oczek". Miami na zakończenie przedsezonowych gier spotka się z San Antonio Spurs, natomiast Szerszenie mają już wolne aż do przyszłej środy. Wtedy to zainaugurują sezon zasadniczy meczem przeciwko Golden State Warriors.

Pech nie opuszcza Amare Stoudemire’a. Lider Phoenix Suns dopiero co powrócił do gry po kontuzji oka a już dopadł go kolejny uraz. Wszystko za sprawą małego palca w lewej dłoni, który uległ kontuzji w końcówce trzeciej kwarty. Póki co, nie wiadomo jak długo potrwa rozbrat Stoudemire’a z koszykówką. Mimo tego 26-letni podkoszowy zdołał uzbierać 17 punktów, dzięki czemu Słońca zwyciężyły Oklahomę City Thunder. Wygrana ta zapewniła drużynie z Arizony korzystny bilans zwycięstw do porażek w meczach przedsezonowych, co zdarzyło się już po raz piąty z rzędu. Wśród pokonanych świetny mecz rozegrał debiutant Russell Westbrook - 22 punkty, 6 zbiórek i 4 asysty.

W innym ciekawym spotkaniu Houston Rockets pokonali na wyjeździe Sacramento Kings a katem Królów okazał się ich były gracz Ron Artest. Krnąbrny skrzydłowy zanotował na swoim koncie 19 punktów i dzięki świetnej postawie Rakiet w ostatniej kwarcie udało się odnieść zwycięstwo. Jeszcze w trzeciej kwarcie na tablicy wyników widniał remis 80:80, jednak później warunki na parkiecie dyktowali już tylko przyjezdni. Oprócz Artesta aż pięciu innych zawodników uzbierało co najmniej 13 punktów. Tymczasem w szeregach Sacto najlepszy mecz w swojej krótkiej jeszcze karierze rozegrał Spencer Hawes, zdobywca 25 punktów i 16 zbiórek.

Detroit Pistons - Atlanta Hawks 87:88
(A. Afflalo 15, J. Maxiell 13, T. Prince 11 - F. Murray 19, Z. Pachulia 18, M. Evans 14)

Minnesota Timberwolves - Milwaukee Bucks 95:76
(A. Jefferson 19, R. McCants 15, K. Love 14 (10 zb) - D. Gadzuric 13 (11 zb), L. Ridnour 12, L. Mbah a Moute 12)

New Orleans Hornets - Miami Heat 100:80
(D. West 22, P. Stojakovic 14, M. Peterson 12 - M. Beasley 14, S. Marion 12, D. Wade 11)

Dallas Mavericks - Indiana Pacers 91:114
(J. Howard 19, D. Nowitzki 16 (10 zb), J. Terry 15 - D. Granger 24, M. Daniels 22, T.J. Ford 19)

Utah Jazz - Portland Trail Blazers 100:89
(R. Brewer 22, C. Boozer 16 (15 zb), K. Korver 15 - C. Frye 17 (10 zb), R. Fernandez 16, S. Blake 14)

Phoenix Suns - Oklahoma City Thunder 102:93
(A. Stoudemire 17, S. Nash 15, L. Barbosa 15 - R. Westbrook 22, K. Durant 19, J. Petro 17)

Sacramento Kings - Houston Rockets 97:110
(S. Hawes 25 (16 zb), K. Martin 22, J. Salmons 16 - R. Artest 19, Y. Ming 17, C. Landry 16)

Los Angeles Lakers - Charlotte Bobcats 88:77
(P. Gasol 13, J. Farmar 12, L. Walton 10 - A. Morrison 13, J. Richardson 12, R. Felton 10)