NBA: 30. double-double Gortata, Wizards przegrali z Nuggets

Marcin Gortat zanotował 30. double-double w bieżącym sezonie, notując 16 punktów i 10 zbiórek. Jego Washington Wizards przegrali jednak z Denver Nuggets 102:105.

Jacek Konsek

Marcin Gortat przebywał na parkiecie 35 minut. W tym czasie wykorzystał siedem z 12 prób z gry oraz oba rzuty wolne. Dało to w sumie 16 punktów, do których nasz rodak dołożył 10 zbiórek, pięć asyst i dwa bloki. To 30. double-double łodzianina, który po raz kolejny rozegrał bardzo udane spotkanie.

Czarodzieje w premierowej kwarcie prowadzili nawet 25:11, lecz później mecz zdecydowanie bardziej się wyrównał. Gospodarze ostateczny cios zadali w połowie czwartej odsłony, kiedy zanotowali serię 7:0 i wyszli na prowadzenie 91:84. Wizards mogli odrobić straty, lecz popełniali masę strat i byli nieskuteczni.

Podopieczni Randy'ego Wittmana popełnili aż 24 straty, z czego osiem było autorstwa Johna Walla, lidera zespołu. 21 punktów zdobył dla Wizards Bradley Beal, z kolei 18 dołożył Trevor Ariza.

Najlepszy wśród zwycięzców okazał się Kenneth Faried, zdobywca 20 punktów. Bardzo dobrze spisali się zmiennicy w ekipie z Kolorado - Arthur, Brooks, Vesely.

Wizards z bilansem 36-34 nadal plasują się na 6. lokacie w Konferencji Wschodniej. W kolejnym meczu spotkają się u siebie z Phoenix Suns, byłym klubem Gortata.

Denver Nuggets - Washington Wizards 105:102 (21:29, 26:20, 30:24, 28:29)
(Faried 20, Foye 17, Arthur 15 - Beal 21, Ariza 18, Gortat 16)

Pozostałe mecze:

New York Knicks przegrali bardzo ważne spotkanie w kontekście walki o play off. Po ośmiu wygranych z rzędu zatrzymali ich Cleveland Cavaliers, a niespodziewanym bohaterem okazał się Jarrett Jack, który zdobył 31 punktów, 10 asyst i pięć zbiórek.

- To trudne dla nas. Powinniśmy ten mecz wygrać, lecz wypuściliśmy go z rąk - przyznał Carmelo Anthony, autor 32 punktów. Knicks, którzy zbliżali się do 8. lokaty na Wschodzie czeka teraz seria pięciu spotkań wyjazdowych z ekipami z Konferencji Zachodniej.