Noteć i GKS Tychy w finale - podsumowanie rewanżowych półfinałowych spotkań II ligi koszykarzy

W miniony weekend koszykarze II ligi rozegrali rewanżowe mecze półfinałowe w swoich grupach. W środę odbędą się trzy decydujące o awansie spotkania.

Stanisław Grabowski

W grupie A awans do III rundy wywalczyła już Noteć Inowrocław dzięki wyjazdowemu zwycięstwu z AZS-em UMK Consus PBDI Toruń 70:68. Wynik ustalił w trafiając jeden rzut wolny w końcówce Mikołaj Grod (23 punkty, 13 zbiórek). Akcja rezerwowego Tomasza Lipińskiego (17 oczek, 5/7 za 3, 9 zbiórek) na dogrywkę była nieskuteczna. Do trzeciego pojedynku dojdzie w rywalizacji Legii Warszawa z MKS Drogbruk Kalisz. Ci drudzy pokonali u siebie rywali 88:83 przedłużając swoje szansę na grę w I lidze. 22 punkty dla miejscowych rzucił Łukasz Wojciechowski, a double-double dołożył Artur Mrówczyński. Gospodarze byli świetnie dysponowali w rzutach z dystansu (10 celnych na 21 prób, 47,6%).

W grupie B niespodziewanie Pogoń Prudnik dość wysoko ograła przed własną widownią GTK Fluor Gliwice 69:54. Losy tego starcia rozstrzygnęły się w ostatniej kwarcie, która zakończyła się wynikiem 22:9. Najskuteczniejszym zawodnikiem był Wojciech Leszczyński, autor 19 oczek, 7 zbiórek i 5 przechwytów. 17 dodał Kacper Stalicki, a wśród gości 14 zaliczył Artur Donigiewicz. W drugiej parze (AZS AWF Katowice - GKS Tychy) do wyłonienia zwycięzcy potrzebne było dodatkowe pięć minut, do których doprowadził Norbert Kujon skutecznie egzekwując rzuty osobiste. Przyjezdni od stanu 61:52 na 4:21 do końca meczu pozwolili, aby gospodarze rzucili dziewięć oczek z rzędu. W dogrywce górą byli jednak gracze Tomasza Jagiełki, dlatego mogą oni już czekać na finałowego rywala. 19 punktów i 9 zbiórek to dorobek Tomasza Bzdyry. Po drugiej stronie 25 oczek zdobył Łukasz Grzegorzewski.

W grupie C odbył się tylko jeden mecz. Koszykarze MKS Skierniewice i SKK Siedlce zmierzą się w poniedziałek w rewanżu. Natomiast w niedzielę Księżak Łowicz ograł UMKS Kielce 64:62, a bohaterem został Przemysław Malona zaliczając skuteczną dobitkę (w całym starciu 9 oczek, 12 zbiórek). Nadmienić trzeba, że w drużynie Roberta Kucharka zabrakło kontuzjowanych rozgrywających Piotra Trepki i Bartosza Włuczyńskiego. Pod ich nieobecność świetne zawody rozegrał Bartłomiej Szczepaniak, autor 21 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst, 3 przechwytów osiągając eval równy 27.