Piątka 28. kolejki Tauron Basket Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Portal SportoweFakty.pl prezentuje zestawienie pięciu zawodników, którzy w naszej ocenie swoją postawą na parkiecie zasłużyli na miejsce w Piątce 28. kolejki Tauron Basket Ligi.

Courtney Eldridge (Polpharma Starogard Gdański) [1] - 30 min, 25 pkt, 4 as, 4 przech

Polpharma przegrała, lecz Eldridge zagrał najlepszy mecz w sezonie

Farmaceuci przegrali na wyjeździe z Asseco Gdynia, lecz nie mogliśmy przejść obojętnie obok świetnego występu Courtney'a Eldridge'a. Amerykański playmaker rozegrał najlepsze spotkanie w tym sezonie, notując 25 punktów, cztery asysty i cztery przechwyty. Szkoda, że jego bardzo produktywne 30 minut poszło na marne.  Paul Graham (Anwil Włocławek) [2] - 32 min, 18 pkt, 4 zb, 3 as

Graham był najlepszym strzelcem Anwilu

Można przyczepić się do skuteczności Amerykanina (6/14), lecz w przekroju całego spotkania Paul Graham okazał się jednym z kluczowych graczy Anwilu Włocławek, który po dogrywce pokonał Rosę Radom. Graham zdobył 18 punktów (najwięcej od miesiąca), punktując zarówno w czwartej kwarcie kiedy Anwil miał ogromne problemy, jak i w dogrywce, kiedy pieczętował sukces. Do swojego dorobku dołożył cztery zbiórki i trzy asysty.Filip Dylewicz (PGE Turów Zgorzelec) [1] - 31 min, 19 pkt, 8 zb

"Dylu" poprowadził PGE Turów do wygranej w hicie TBL

Kapitalny mecz doświadczonego skrzydłowego PGE Turowa. Filip Dylewicz 13 ze swoich rekordowych w tym sezonie TBL 19 punktów zdobył w trzeciej kwarcie, kiedy wicemistrzowie Polski odrobili straty do Stelmetu i wrócili do gry. "Dylu" w ciągu minuty trafił trzy trójki i okazał się bohaterem zgorzelczan. Do swojego dorobku dołożył również osiem zbiórek.Jeff Robinson (AZS Koszalin) [3] - 23 min, 19 pkt (8/11 z gry), 14 zb

Robinson utrzymuje wysoką formę

Szósty mecz z rzędu wygrali Akademicy z Koszalina, którzy znów uporali się z Kotwicą Kołobrzeg. Podobnie jak w czwartek najlepszym graczem AZS okazał się Jeff Robinson, który tym razem skompletował double-double. Co ciekawe, do zdobycia 19 punktów i 14 zbiórek Robinson potrzebował tylko 23 minuty, rozpoczynając mecz na ławce rezerwowych. Milan Majstorović (Trefl Sopot) [1] - 23 min, 16 pkt, 7 zb

Majstorović ma za sobą najlepsze spotkanie w sezonie

Najlepszy mecz serbskiego podkoszowego w tym sezonie. Milan Majstorović nie rozpoczął spotkania w wyjściowej piątce, lecz był jednym z ojców wygranej Trefla w Słupsku. Mierzący 207cm koszykarz wywalczył 16 punktów i miał siedem zbiórek. Dziewięć oczek Majstorović zdobył w decydującej, czwartej kwarcie.

Liczba w nawiasie [] oznacza liczbę wyróżnień w zestawieniu portalu SportoweFakty.pl