II liga: Będą trzecie spotkania w finałach

W środę odbyły się trzy rewanżowe spotkania finałowe w II lidze koszykarzy. SKK jako jedyny wygrał po raz drugi i może już świętować awans na zaplecze TBL.

Stanisław Grabowski

W grupie A Noteć Inowrocław przedłużyła swoje szanse na awans do I ligi pokonując u siebie Legię Warszawa 79:59. 22 punkty dla zwycięzców rzucił Grzegorz Jankowski, a 17 i 12 zbiórek dołożył Mikołaj Grod.

W grupie B GTK Fluor Gliwice nie wykorzystał atutu własnego parkietu i nie wygrał po raz drugi z GKS-em Tychy. Goście losy potyczki rozstrzygnęli na swoją korzyść w IV kwarcie (19:11) i ostatecznie okazali się lepsi 75:68. Double-double w ekipie Tomasza Jagiełki zapisał na swoim koncie Tomasz Bzdyra (16 oczek, 11 zbiórek, eval 26).

W grupie C awans może świętować już SKK Siedlce. Gracze Wiesława Głuszczaka wygrali na wyjeździe z UMKS Kielce 82:70. Od początku środowego spotkania goście mieli przewagę (22:15 po I kwarcie, 40:35 do przerwy). Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Kamil Sulima, autor 21 punktów, trafiając 7 razy za 3 oczka.
Kamil Sulima rzucając 21 punktów w finałowym meczu w Kielcach prowadził SKK Siedlce znów do I ligi Kamil Sulima rzucając 21 punktów w finałowym meczu w Kielcach prowadził SKK Siedlce znów do I ligi