Krośnianie ponownie liderem - relacja z meczu Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź

W niedzielnym spotkaniu dziewiątej kolejki rozgrywek pierwszej ligi koszykarzy drużyna Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno pokonała zespół ŁKS-u Sphinx Petrolinvest Łódź.

Dawid Cysarz

Pierwsze punkty w meczu zdobył koszykarz ŁKS-u Kacper Kromer. Jednak kolejne akcje należały do zawodników gospodarzy. Pięć "oczek" z rzędu rzucił Rafał Stolarek i to krośnianie objęli prowadzenie w całym pojedynku. Później gra się wyrównała, a pod koniec kwarty trafienia Marcina Salamonika i Piotra Pluty pozwoliły wyjść podopiecznym Mariusza Zamirskiego na dziewięciopunktowe prowadzenie. W dziewiątej minucie z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Rafał Stolarek. Po pierwszej "ćwiartce" gospodarze wygrywali 21:18.

W drugiej odsłonie spotkania trafienia Krzysztofa Kalinowskiego, Dariusza Oczkowicza i Przemysława Hajnsza pozwoliły drużynie Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR wyjść na dziesięciopunktowe prowadzenie. W końcówce kwarty goście, dzięki skutecznym akcjom Tomasza Nogalskiego, Grzegorza Mordzaka i Zbigniewa Marculewicza zdołali zmniejszyć starty i ostatecznie do przerwy krośnianie wygrywali czterema "oczkami".

Po zmianie stron mecz ponownie się wyrównał. W piątej minucie trzeciej kwarty sędziowie odgwizdali faul techniczny Tomasza Prostaka. Kolejne dwa takie przewinienie przeciwko drużynie gości arbitrzy podyktowali w końcówce tej części spotkania. Ostatnie minuty "ćwiartki" ponownie należały do zespołu Mariusza Zamirskiego. Przed ostatnią odsłoną pojedynku drużyna Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR prowadziła sześcioma punktami.

W czwartej kwarcie oba zespoły zanotowały bardzo dużo strat. Już na początku ostatniej "ćwiartki" piąty faul popełnił Przemysław Hajnsz. Pierwsze minuty czwartej odsłony meczu należały do gospodarzy, którzy objęli w tym momencie najwyższe prowadzenie w całym spotkaniu 69:55. Pod koniec pojedynku sędziowie odgwizdali niesportowe przewinienie Krzysztofowi Kalinowskiemu. Chwilę później piąte faule popełnili Michał Saran i Zbigniew Marculewicz. Ostatnie minuty meczu ponownie należały do krośnian, którzy całe spotkanie wygrali 80:69.

Na wyróżnienie w ekipie Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno zasługują przede wszystkim najskuteczniejsi zawodnicy Marcin Salamonik, Dariusz Oczkowicz i Piotr Pluta, który od kilku spotkań jest jednym z liderów krośnieńskiej drużyny. Trzynaście asyst w całym meczu zaliczył Krzysztof Kalinowski.

W zespole prowadzonym przez Radosława Czerniaka z dobrej strony zaprezentowali się Krzysztof Morawiec i Grzegorz Mordzak, który w czwartej kwarcie z powodu kontuzji musiał opuścić boisko.

KKK Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 80:69 (21:18,14:13,26:24,19:14)

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno: P. Pluta 19 (2x3), M. Salamonik 18 (1x3), D. Oczkowicz 15 (1x3), K. Kalinowski 6, G. Ożóg 6, R. Stolarek 5 (1x3), P. Hajnsz 4 (1x3), B. Bal 4, A. Peciak 3 (1x3), M. Musijowski 0, Ł. Puścizna 0, G. Sołtysiak 0.

ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź: K. Morawiec 17 (3x3), G. Mordzak 13 (1x3), J. Dłuski 8, Z. Marculewicz 8, M. Saran 7, T. Nogalski 5 (1x3), P. Trepka 4, T. Prostak 3 (1x3), Ł. Bąk 2, K. Kromer 2, P. Grabowski 0.