ME U-20: Polki coraz dalej od ćwierćfinału

Fatalna druga połowa nie pozwoliła Polkom skutecznie rywalizować z Serbkami podczas ME do lat 20. Biało-czerwone przegrały 51:67 i mają coraz mniej szans na awans do ćwierćfinału.

Na początku drugiej kwarty Polki prowadziły 25:15, lecz później było już tylko gorzej. Choć jeszcze do przerwy nasze koszykarki miały oczko przewagi, to w ostatnich dwudziestu minutach zdobyły tylko 18 punktów. [ad=rectangle] Polki w całym meczu trafił tylko 27,9 proc. swoich rzutów, co nie mogło dać końcowego sukcesu. Jedynie Karolina Puss osiągnęła dwucyfrowy wynik punktowy - 11. Problemy ze skutecznością miały m.in. Anna Jakubiuk (1/8 z gry) oraz Julia Adamowicz (1/7).

W środę Polki zmierzą się z Ukrainkami. Początek meczu o 16:15.

Polska - Serbia 51:67 (23:15, 10:17, 9:20, 9:15)

Polska: Puss 11, Naczk 7, Adamowicz 6, B. Jaworska 6, Marciniak 6, Stankiewicz 5, Jakubiuk 4, Owczarzak 3, Skrzecz 0, Woźniak 0, Szajtauer 0.

Najwięcej dla Serbii: Stankovic 18, Topuzovic 16.