ME U-18: Polki pokonały Chorwatki

Po bardzo zaciętym spotkaniu młode reprezentantki Polski pokonały 52:50 Chorwację. Walnie przyczyniła się do tego Monika Radomska, która zdobyła aż 20 punktów.

Bartosz Półrolniczak

Pierwsza połowa piątkowego meczu była niezwykle wyrównana. Reprezentantki Polski wyciągnęły wnioski z porażki z Holandią, i nie przespały pierwszych fragmentów meczu. Częściej na prowadzeniu były Chorwatki, ale nie potrafiły odskoczyć od Polek. Po 20 minutach rywalizacji drużyna z Bałkanów miała na swoim koncie o cztery oczka więcej.

W trzeciej kwarcie Polki odrobiły stratę i przed ostatnią osłoną był remis. Walka o wygraną toczyła się do ostatnich sekund. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowały biało-czerwone, które pokonały Chorwację 52:50.

W porównaniu do starcia z Holandią młode Polski znacznie poprawiły skuteczność. Pozwoliło to pokonać Chorwatki, mimo że rywalki wygrały walkę o zbiórki i zanotowały więcej asyst.

Po dwóch dniach rywalizacji biało-czerwone mają na swoim koncie jedną wygraną i jedną porażkę. W sobotę Polska zmierzy się z Hiszpanią.

Chorwacja - Polska 50:52 (17:15, 11:9,12:16,10:12)

Chorwacja: Bura 12, Stonjsak 10, Goles 8, Racki 8, Kelava 4, Bozić 3, Perisa 3, Stosjavljević 2, Solić 0, Marić 0, Ilić 0.

Polska: Radomska 20, Pobozy 10, Ossowska 8, Bujnak 5, Zapart 4, Sklepowicz 3, Mysińska 2, Rembiszewska 0, Makurat 0, Gwarda 0.

ME U-18: Polki przegrały z Holandią