ME U-18: Polki przegrały z Holandią

W swoim pierwszym meczu reprezentantki Polski miały spore problemy ze skutecznością i poległy w starciu z Holandią 50:66.

Bartosz Półrolniczak

Polki zaczęły bardzo nerwowo, co od razu odbiło się na wyniku. Swoje pierwsze punkty biało-czerwone zdobyły dopiero po siedmiu minutach gry. Już po premierowej odsłonie Holenderki prowadziły 10 oczkami.

Obraz gry w drugiej kwarcie był bardzo podobny. Holandia kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie i systematycznie powiększała przewagę i już po 20 minutach prowadziła 35:15.

Po przerwie Polki zagrały lepiej. W ostatniej odsłonie Holenderki przez długi fragment były bezradne, ale zbyt duża strata z pierwszej części spotkania spowodowała, że biało-czerwone ostatecznie przegrały 50:66. Warto dodać, że młode koszykarki z Holandii nie przegrywały w tym spotkaniu ani przez sekundę.