ME U-18: Polacy coraż bliżej spadku do dywizji B

Choć wygrali pierwszy mecz na ME U-18, to są bardzo blisko spadku do dywizji B. Polscy juniorzy przegrali szóste spotkanie z rzędu, tym razem z Rosją 74:85.

Jacek Konsek

Polacy tylko na początku byli wyrównanym rywalem dla Rosjan. Prowadzili 10:5, ale chwilę później Sborna szybko odskoczyła. Do przerwy podopieczni Arkadiusza Miłoszewskiego przegrywali różnicą aż 16 punktów, a w połowie trzeciej kwarty nawet 22 oczkami.

Dobra gra Grzegorza Kulki i Marcela Ponitki pozwoliła nieco zmniejszyć straty (66:72), ale nie wystarczyło to do pokonania Rosjan, którzy ostatecznie triumfowali 85:74. Kulka zdobył 20 punktów i miał osiem zbiórek, z kolei Ponitka dołożył 15 oczek.

W sobotę Polacy zmierzą się z Anglią. Początek spotkania o godzinie 14. Jeśli biało-czerwoni przegrają, to spadną do dywizji B.

Polska - Rosja 74:85 (16:25, 12:19, 19:16, 27:25)

Polska: Kulka 20, Ponitka 15, Bojanowski 14, Pruefer 6, Wadowski 5, Konopatzki 4, Włodarczyk 4, Bender 2, Olejniczak 2, Fatz 2, Sanny 0, Nizioł 0.

Najwięcej dla Rosji: Sinegubow 21.

Czy Polacy zdołają utrzymać się w dywizji A?