Bezproblemowa wygrana rybniczanek, UTEX ROW - PTK Aflofarm Vicard 78:51

UTEX ROW Rybnik pokonał w XII kolejce spotkań Ford Germaz Ekstraklasy PTK Aflofarm Vicard Pabianice 78:51. Rybniczanki nie pozostawiły beniaminkowi żadnych złudzeń, prowadząc już po 10 minutach meczu 21:4. W rybnickim teamie zadebiutowała nowa rozgrywająca Naketia Swanier, która za swój występ otrzymała owację na stojąco od rybnickiej publiczności.

Krzysztof Kaczmarczyk

Już pierwsza kwarta spotkania praktycznie wyjaśniła wszystkie wątpliwości, która z tych drużyn jest lepsza. Zawodniczki z Pabianic tylko do stanu 7:4 dla UTEX ROW utrzymywały dystans. Od tego momentu rybniczanki zdobyły 17 kolejnych punktów, wygrywając pierwszą kwartę 21:4. Nie do zatrzymania była amerykańska środkowa Kasha Terry, która już po pierwszych 10 minutach miała na swoim koncie 8 punktów (4/4 z gry) i 3 zbiórki.

Początek drugiej kwarty to kontynuacja serii punktów rybniczanek, które wyśrubowały run do 20:0, obejmując prowadzenie 27:6. W 12 minucie meczu na parkiecie pojawiła się nowa zawodniczka w rybnickim zespole Naketia Swanier. Amerykanka popisała się dwiema kapitalnymi akcjami, a po drugiej z nich (asyście za plecami do Chomać) otrzymała od rybnickiej publiczności owacją na stojąco. W 17 minucie gospodynie prowadziły już 31:6. Końcowe minuty pierwszej połowy należały jednak do pabianiczanek, które wykorzystały lekkie rozluźnienie rybniczanek i zdobyły 10 ostatnich punktów w tej części meczu, zmniejszając straty do 15 punktów po 20 minutach gry.

Po zmianie stron zakończył się przestój skutecznej gry rybniczanek. Skuteczne akcje Aleksandry Chomać i Terry oraz efektowne zagrania LaTangeli Atkinson co chwilę podrywały publiczność do owacji. Zawodniczki beniaminka Ford Germaz Ekstraklasy nie przyglądały się jednak tylko poczynaniom rybniczanek, jak to miało miejsce w pierwszej kwarcie meczu, i również pokazały kilka ciekawych zagrań. Trzecią kwartę zakończyła kolejną efektowną akcją Swanier, która trafiła równo z końcową syreną, a UTEX ROW prowadził już 55:32.

Ostatnia kwarta niczego już nie zmieniła w wyniku spotkania. Gospodynie osiągnęły w tej części meczu swoją najwyższą przewagę w tym meczu, która w pewnym momencie osiągnęła już 38 punktów. Widząc to, trener Mirosław Orczyk dał odpocząć swoim liderkom, a na parkiecie swoje umiejętności mogły zaprezentować najmłodsze zawodniczki UTEX ROW Natalia Przekop, Sonia Moszkowicz i Karolina Stanek. Ten fakt starały się wykorzystać przyjezdne, wśród których prym wiodła Anita Szemrej. Ostatecznie UTEX ROW Rybnik odniósł siódmą wygraną w tegorocznym sezonie, pokonując PTK Aflofarm Vicard Pabianice 78:51.

W drużynie rybnickiej bardzo dobre wrażenie pozostawiła po sobie Aleksandra Chomać, która kilka ostatnich spotkań nie mogła zaliczyć do udanych. Rybnicka środkowa zakończyła mecz z dorobkiem 16 punktów, 10 zbiórek, 3 bloków i 2 asyst. Z równie dobrej strony pokazała się Nataliya Trafimava, która dorobek UTEX ROW wzbogaciła o 15 oczek, 7 asyst i 4 zbiórki.

W ekipie z Pabianic 15 punktów i 4 zbiórki na swoim koncie zapisała Anita Szemrej. 11 oczek do dorobku beniaminka dodała Viktoria Mircheva.

UTEX ROW Rybnik - PTK Aflofarm Vicard Pabianice 78:51 (21:4, 10:12, 24:16, 23:19)

UTEX ROW: Aleksandra Chomać 16, Nataliya Trafimava 15, Kasha Terry 12, Magdalena Radwan 11, Małgorzata Chomicka 6, Naketia Swanier 6, Elżbieta Międzik 5, LaTangela Atkinson 5, Karolina Stanek 2, Sonia Moszkowicz 0, Natalia Przekop 0

PTK: Anita Szemraj 15, Wiktoria Mirczewa 11, Aleksandra Pawlak 6, Leona Jankowska 6, Katarzyna Salska 5, Renata Piestrzyńska 3, Katarzyna Szymańska 3, Marta Błaszczyk 2, Joanna Bogacka 0, Marzena Głaszcz 0