Derek Billing zabłyśnie na parkietach TBL?

Derek Billing z bardzo dobrej strony pokazał się w dwóch pierwszych sparingach Wikany Start Lublin. Amerykanin ma być jedną z gwiazd w ekipie Pawła Turkiewicza.

Karol Wasiek
Karol Wasiek

Derek Billing ma za sobą czteroletni pobyt w NCAA (Lake Superior State - II dywizja). Zawodnik mierzy 188 cm i najlepiej czuje się na pozycji rzucającego obrońcy, aczkolwiek może występować także jako rozgrywający.

W minionych rozgrywkach gracz zdobywał ponad 20 punktów na mecz. W ekipie Wikany Start Lublin ma być jedną z wiodących postaci. Zawodnik z bardzo dobrej strony pokazał się w dwóch pierwszych sparingach. Ze Zniczem Basket Pruszków zdobył 23 punkty, z kolei w starciu z SKK Siedlce uzyskał 14 oczka.

Jego umiejętności bardzo chwalą pozostali koledzy z drużyny. - Derrick pokazał, że ma zadatki na lidera i może pełnić w zespole kluczową rolę - przyznaje Alan Czujkowski.

Czego możemy się spodziewać po Amerykaninie? - Bardzo mądry gracz, czytający grę, wiedzący, kiedy rzucić, a kiedy podać do lepiej ustawionego gracza. Ma on świetny rzut z dystansu. Jest szybki i sprawny. Możemy się po nim spodziewać naprawdę dużo. Może być z jednym z lepszych graczy w TBL - ocenia Czujkowski.

Sebastian Szymański powrócił do gry. "Radość jest ogromna"

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×